Úkol vyhrát stojív sobotupřed fotbalisty Baníku Sokolov, kteří v utkání 13. kola II. ligy hostí celek Ústí nad Labem. Tomu se v posledních kolech podařilo dvakrát vyhrát a solidními výsledky se odpoutalo z předposlední příčky tabulky.
Ústí totiž vyhrálo nečekaně na hřišti Slovácka 1:2 a tři body pak potvrdilo před týdnem, kdy doma vysoko porazilo silný Fulnek 4:0. „Mužstvu se teď daří, udělali jsme důležité body a psychicky jsme už v pohodě,“ naznačuje útočník Martin Boček, který je v Ústí nad Labem na hostování právě ze Sokolova.
Právě on by chtěl v utkání nastoupit asi nejvíc. „Do Sokolova se vracím vždycky rád, i když to bude v dresu soupeře. Otázkou ale je, jestli se vejdu do základu. Na Slovácku jsem pro virózu chyběl, kluci tam vyhráli, a to se pak do sestavy dostáváte těžko,“ přemýšli Boček, který nebyl ani u poslední výhry Ústí proti Fulneku.
Přesto vytáhlý útočník doufá, že se na hřiště dostane. „V týdnu jsem na tréninku pracoval a snad se na hřiště podívám,“ přeje si autor dvou branek v dresu svého současného klubu.
Snaha vyhrát sálá z trenéra Oldřicha Abrháma, který věří v další domácí vítězství. „Na soupeře jsme se v týdnu připravovali. Hrajeme doma, navíc s týmem, který je naším sousedem v tabulce, takže půjdeme za vítězstvím,“ hlásil před duelem sokolovský trenér. Ten má k dispozici kompletní kádr. „Všichni hráči jsou v pořadádku, což je dobře. Naším cílem je určitě vyhrát,“ dodal sportovní ředitel Baníku Adolf Šádek.
Baník je zatím po dvanácti kolech na nelichotivé třinácté příčce se dvanácti body. Jeho soupeř z Ústí má na kontě o bod méně, ale bilanci tří výher, dvou remíz a sedmi porážek. To Baník vyhrál jen dvakrát, připsal si už šest (!) remíz a poražen odešel čtyřikrát. Sice se chlubí třetí nejlepší obranou v lize, ale právě útočná potence je příčinou, proč má Baník k dnešku tolik remíz.
Snad si sokolovští fotbalisté připíšou tři body, kdy hraje v tradičních 10.15 hodin. Na utkání mají zdarma vstup všichni fandové, jejichž příjmení začíná na písmena „H“. Navíc se z volného vstupu mohou těšit všichni ti, kteří bydlí v Chodově. Stačí se na bráně prokázat občankou.