Fotbalisté Baníku Sokolov hrají v neděli odpoledne na hřišti silného Hradce Králové. V utkání 14. kola druhé fotbalové ligy čeká baníkovce těžký soupeř, proti kterému se zelenočerným moc nedaří.
„Hradec je určitě kvalitní mužstvo, které hraje slušný fotbal. Jeho hráči jsou na tom dobře technicky i kondičně, nečeká nás lehké utkání,“ myslí si trenér Baníku Oldřich Abrhám. Na druhou stranu se zápasu nebojí. „My jsme se přesvědčili, že se v této soutěži dá hrát s každým. Chceme v Hradci udělat dobrý výsledek, mužstvu se teď daří a je na tom dobře psychicky,“ vypozoroval trenér dění v kabině.
Do pohody baníkovce hodila poslední výhra doma s Ústím nad Labem, která byla hodně důležitá. „To utkání jsme nutně potřebovali vyhrát a to se nám nakonec povedlo,“ ulevil si trenér.
Pro nedělní zápas mu nebude chybět prakticky nikdo. „Všichni hráči jsou v pořádku, menší šrámy samozřejmě pár lidí má, ale to k fotbalu snad už patří,“ radoval se kouč, že se jeho svěřencům vyhýbají zranění.
Oproti poslednímu zápasu se dají očekávat změny. Nadprůměrný výkon by mohl do základu posunout Costu, stejně tak vynikající výkony útočníků Habaie s Vondráškem, kteří pomohli porazit juniorce Baníku béčko Mostu nezůstaly bez odezvy. „Jasno o sestavě ještě nemám na sto procent ani teď, ale mám v hlavě několik variant s těmito hráči. O té zápasové se rozhodnu až před utkáním,“ neprozradil trenér nic ze změn.
Ten si zatím pochvaluje spolupráci s divizní juniorkou. „Hráče tam průběžně posíláme všechny a do áčka se vrací s formou,“ vypozoroval Abrhám a naznačil, proč například včera hrál za juniorku Baníku útočník Salák.
Duel v Hradci se už bude muset obejít bez sportovního ředitele Adolfa Šádka, který k 31. říjnu na vlastní žádost ukončil na Baníku svou dlouholetou činnost. Dá se ale čekat, že Šádek u profesionálního fotbalu zůstane. Jen jinde.