V utkání 21. kola druhé ligy fotbalisté Baníku Sokolov potvrdili skvělou jarní formu a gólem Jiřího Mliky porazili celek Bohemians.

FK Baník Sokolov - FC Bohemians Praha 1:0

Baníkovci sehráli další slušné utkání a výkonem navázali na předešlý zápas v Čáslavi. Jako první hostující bránu v 15. minutě ohrozil Duchnič, jehož tečovaná střela z vápna skončila na břevně. Baník měl dobrý začátek, byl aktivnější, ale pak se hra vyrovnala.Hostévšak domácího brankáře Bertelmana prakticky nehrozili. Výjimkou byla jen 38. minuta, kdy tečovanýpokus Fenyka jen o kousek minul levou tyč domácí brány.
Po změně stran domácí přidali a měli rozhodně více ze hry. Hned ve 46. minutě pálil z rohu šestnáctky opět Duchnič, ale jeho střelu směřující do šibenice brankář Winter vytáhl skvělým zákrokem na roh. Tlak domácích přinesl gól až v 51. minutě, kdy od lajny zacentroval Jiráček a ve vápně zcela volný Mlika poslal balon hlavičkou přesně k tyči – 1:0. Po vstřelené brance byl Baník lepší a na několik minut se usadil na polovině soupeře. Po sérii rohových kopů měl další možnost v 57. minutě obránce Poděbradský, jehož dobrá střela z dálky letěla jen o kousek vedle levé tyčky. V 62. minutě mohl přidat druhý gól domácích Mlika, ale jeho nájezd vychytal pozorný Winter a střelu vyrazil na roh. Šest minut před koncem domácím zatrnulo při hlavičce Obermajera po rohovém kopu těsně vedle. Závěr si už baníkovci takticky pohlídali a připsali si další cenný sklalp.

Hostující trenér Luboš Urban po utkání řekl: "Domácí mají velice organizované mužstvo, o čemž jsme se přesvědčili sami. Po vyrovnané první půli nám nevyšel vstup do druhé části hry, ve které byl Baník aktivnější. Branku jsme dostali po chybně odhadnutém míči, z akce pak přišel centr a gól, který si domácí za svůj tlak a celkový výkon zasloužili. Nám nevyšel ani závěru utkání, kdy jsme hráli na tři obránce a snažili se nakopávat míče dopředu. Jenže ani ze standardek jsme se neprosadili. Domácí vyhráli zaslouženě a k bodům jim musím pogratulovat."

Šťastnější byl samozřejmě kouč Baníku Martin Hašek. "Na utkání jsme se dobře připravovali, spoléhali jsme na naší organizaci hry, dobře jsme vyplňovali pole a tím ztěžovali hru soupeře. Pak nám vyhovoval těžší terén a také jsme po úspěšných výsledcích Bohemky na jaře doufali v to, že její hráči budou nahoře a k utkání nepřistoupí tak jak by možná měli. Po oťukávacím prvním poločase se v tom druhé naši hráči herně ještě víc zvedli, přidávali jsme a měli tlak. Dali jsme zaslouženě první gól, mrzí mě, že jsme nepřidali i druhý, kdy jsme měli spoustu nadějných brejkových příležitostí a výkon i výsledek jsme mohli potvrdit. Takhle jsme se museli obávat o výhru do 94. minuty."

Branka: 51. Mlika. Rozhodčí: Hrubeš – Ubias, Urban; ŽK 2:3 (36. Jiráček, 64. Čada – 18. Janů, 41. Grznár, 72. Obermajer). Diváci: 1732.
Sestava Baníku: Bertelman – Kaplan, Kura, Hájovský, Poděbradský – Salák, Javorský, Čada, Jiráček – Duchnič (90. Šorfa), Mlika (88. Fleišman).
Sestava Bohemians: Winter – Janů (78. Jandzik), Obermajer, Fenyk, Turtenwald – Zoubek (69. Mičkal), Kwame, Liantsevich, Grznár – Galbavý (59. Majer), Brzezina.