V sobotním vedru si fotbalisté Baníku Sokolov poradili s Hradcem Hrálové zásluhou přesné mušky kapitána Saláka a netradičního střelce Kury. Domácí hráči tak potvrdili, že se jim daleko více daří proti kvalitním celkům ze špičky tabulky.

Začátek zápasu vyzněl o něco lépe pro hosty, kteří začali aktivně. V 7. minutě musel proti povedené střele Víta zasahovat Bertleman. O tři minuty později využil nedorozumění v sokolovské obraně opět Vít, jehož pokus mířící vedle jen o fous nestihl skluzem dopravit do branky Dvořák. Pak ale taktovku hry převzal Baník a do konce poločasu byl lepší. V 15. minutě se parádně fandící diváci radovali poprvé. Poděbradský na své polovině u lajny vybojoval míč, přesnou přihrávkou za obranu našel Saláka, který přehodil vybíhajícího Podhajského - 1:0. Domácí pokračovali v dobré hře a další možnost měl ve 29. minutě Duchnič, který z otočky zamířil těsně nad. Branka padla až ve 34. minutě, kdy Duchnič vrátil odvrácený míč zpátky do vápna, tam se nejlépe zorientoval Kura a před brankou se zachoval chladnokrevně - 2:0. Hned za dvě minuty unikl Mlika, přihrávkou našel Duchniče, jehož střelu zprvní musel Podhajský vytáhnout na roh.

Po změně stran tempo hry trochu opadlo. V 55. minutě měl další možnost Baník, po úniku Mliky doputoval tečovaný centr až k Jiráčkovi, jehož prudkou střelu ze skluzu vytáhl gólman hostů reflexivně na roh. Ten zahrál Čada proti noze na vápno Jiráčovi, dobrá střela z voleje jen olízla boční síť. V 67. minutě skončil pokus hostů na tyči, o deset minut později pálil těsně vedle Chleboun. Na druhé straně se k velkému sólu odhodlal Held, došel až na malé vápno, ale skvělé akci chyběla jen gólová koncovka. Brankář Baníku zasahoval při hlavičce Černého, za další čtyři minuty sokolovský gólman vytáhl hlavičku Zbončáka na břevno. V nastaveném čase se po akci Mliky dostal do zakončení Fleišman, ale sám před Podhajským pálil vedle. Kvalitní druholigový zápas tak skončil zaslouženou výhrou Baníku, Hradec tím přišel o možnost postoupit do I. ligy.

Hlasy po utkání

Trenér Pavel Malura (Hradec): "Do utkání jsme vstoupili aktivně a měli první gólovou příležitost. Pak jsme ale po hrubé chybě inkasovali z brejku, a to mužstvem obrovsky otřáslo. Řekl bych, že pak byl náš výkon matný a druhý gól tomu dal tečku. Ve druhé půli jsme sice měli tlak a šance, nastřelili jsme ale tyč a břevno, ale to už bylo skoro jasné, že to utkání nezvládneme otočit. Pykali jsme za špatnou koncentraci v obranné hře, říkali jsme si, že toto utkání rozhodne jedna branka a je tak potřeba neinkasovat. Jenže my dostali dvě branky a prohráli tady."

Trenér Martin Hašek (Sokolov): "Pro nás to nebyl obyčejný mistrovský zápas. Po sérii neúspěšných výsledků jsme se dostali pod určitý tlak. Cítili jsme totiž, že kdybychom toto utkání nezvládli a prohráli, tak bychom jarní část hodnotili negativně. Naopak v případě výhry bychom udrželi naši dlouhou sérii domácí neporazitelnosti a i ta jarní část se pak hodnotí kladně. Proto bylo důležité, že jsme vyhráli a já jsem za to nesmírně rád. Hráli jsme to, co jsme chtěli, šli jsme za vítězstvím úsilím a koncentrací. Navíc jsme měli i štěstí, které nám v posledních zápasech chybělo. Vzadu jsme uhráli nulu, za kterou jsem také rád. Vidím tedy spoustu pozitiv, kluci ukázali svou vůli a charakter a to i ti, kteří jsou z klubu na odchodu, tak předvedli velmi kvalitní výkon. Tohoto vítězství si hrozně vážím."

FK Baník Sokolov – FC Hradec Králové 2:0 (2:0). Branky: 15. Salák, 34. Kura. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Pokorný; ŽK 1:0 (53. Mlika), ČK 1:0 (82. Javorský). Diváci: 1572.

Sestava Baníku: Bertelman - Poděbradský, Kura, Hájovský, Mach - Salák (84. Hrabáč), Čada, Javorský, Jiráček (89. Fleišman) - Duchnič (80. Held), Mlika.

Sestava Hr. Králové: Podhajský - Vít, Přibyl, Chleboun, Pospíšil (58. Krejcar) - Rezek, Schulmeister (46. Hašler), Wozniak, Plašil (25. Zbončák) - Černý, Dvořák.