Do kategorie rizikových utkání spadá středeční pohárový duel ČMFS mezi Baníkem Sokolov a mistrovskou jedenáctkou AC Sparta Praha. Utkání 2. kola Poháru ČMFS se hraje ve středu 5. září od 17 hodin na stadionu Baníku.
Jelikož se očekává nadstandardní divácká kulisa, vedení FK Baník Sokolov podniklo několik kroků, které by měly návštěvníky utkání upozonit na několik změn. Předně apeluje na sokolovské diváky. „Žádáme je, aby pokud možno navštívili toto utkání pěšky a nejezdili na zápas automobily. I přes rozšíření máme omezené parkovací plochy, jelikož se očekává velký příliv fanoušků z okolních či vzdálenějších měst,“ prosí obchodní ředitel Daniel Kocour fandy o respektování požadavku.
Co se týče parkovacích ploch, tak se Baníku podařilo zajistit po dobu utkání i několik uzavírek ulic poblíž stadionu. „Úplná uzavírka se týká ulice Slovenská, od 15 do 20 hodin bude uzavírka ulice Vítězná až po Heliport, dále bude částečně uzavřena ulice Lipová u areálu zdraví, kde je ale nutno zachovat průjezd vozidel pro STK,“ podotkl Kocour k vyjímečným krokům, které si tento prestižní duel vynutil.
Vedení sokolovského klubu také upozorňuje na to, že i když se zápas hraje až od 17 hodin, stadion bude pro diváky otevřený již od 15.30 hodin. „Kasy pak budou ve dvou místech, a to hlavní brána za parkovištěm a také pokladna za hlavní tribunou směrem od zimního stadionu. Na obou pokladnách pak budou k prodeji poslední vstupenky na středeční zápas v hodnotě 50 a 25 korun,“ upozorňuje šéf obchodu na Baníku.
Očekává se také příjezd fanoušků Sparty, pro které je rozšířený sektor pro hosty, a tak utkání bude mít dozor policie i bezpečnostních složek. „Opakuje se tak situace z utkání Baníku proti Bohemians 1905 z loňské sezony,“ srovnal rizikovost zápasů Kocour. Pro toto utkání také platí zákaz vstupu s pyrotechnikou či podobnými prostředky