„S utkáním jsem velice nespokojený, objevila se nám spousta negativních věcí, o kterých se neustále bavíme v kabině i na tréninku.Takže se tomu budeme věnovat ještě více, musíme si to opakovat, aby se tyhle věci nestávaly,“ zlobil se po vysoké porážce v domácím prostředí trenér Sokolova David Vaněček.

Vše ale měli baníkovci dobře rozehrané, když se ujali vedení, poté však třikrát inkasovali, přesto dokázali snížit před odchodem do šaten na přijatelných 2:3.

„Vstřelili jsme rychle branku, ale poté jsme po jednoduchých ztrátách a zbytečném faulu v pokutovém území obdrželi tři branky. Výkon nebyl srovnatelný s předchozími zápasy, nebyli jsme aktivní, prohrávali jsme osobní souboje, nedařilo se nám získávat odražené míče, díky tomu byl soupeř lepší v mezihře a mnohem rychlejší v práci s balonem,“ ohlédl se sokolovský trenér za prvním poločasem, ve kterém naskočil do utkání výběr Baníku U19. Po změně stran dostal pro změnu důvěru výběr Sokolova U18 a ten dopadl ještě hůře než jejich spoluhráči z U19, když inkasoval dalších šest branek. „Tenhle poločas byl zatím nejhorší, co jsem u týmu,“ zklamaně popisoval Vaněček.

„Směrem do ofenzivy jsme zahráli jednu slušnou akci, ze které byl pokutový kop. V defenzivě jsme měli obrovské problémy s rychlými hráči soupeře, pohybově i fotbalově jsme zaostávali a v poslední desetiminutovce si s námi už Chemnitz dělal, co chtěl,“ hořekoval závěrem nad výkonem týmu Vaněček.

FK Baník Sokolov U19 + U18 – Chemnitzer U17 3:9 (2:3). Branky Sokolova: Hron Matyáš, Frič Josef, Novák Jiří.

FK Baník Sokolov U19: Tichota (30. Kondelčík) – Kylik, Sýkora, Kolář, Steiner – Ptáček, Veverka, Földeš – Frič, Hron, Bílek, II. poločas: Kondelčík (60. Svitok) – Falář, Makovec, Štrúbel, Novák – Poupě, Friml, Nedbalý – Kavka, Podhajský, Šoustek.