Tentokrát vám představí výběr Baník Sokolov U9, který vede z pozice hlavního trenéra Pavel Moravec, jemuž zdárně pomáhá trenér Petr Matoušek.

„Hrajeme dvě soutěže, a to krajský přebor mladších přípravek, který pro nás trenéry není moc zajímavý. Hrajeme v něm s mladšími dětmi a kvalita soutěže neodpovídá kvalitě našich kluků. Hodně vysoká vítězství naše kluky příliš nerozvíjí, bohužel těch těžších, vyrovnanějších zápasů je opravdu málo. Proto se snažíme zařazovat turnaje s kvalitnějšími soupeři. Zároveň hrajeme okresní přebor starších přípravek, kde jsou zápasy se staršími kluky daleko vyrovnanější,“ poukázal hned na dvě soutěže, ve kterých fotbalové naděje Baníku hrají, trenér Pavel Moravec.

„V naší kategorii je důležité klást důraz na individuální práci s míčem, proto hrajeme hodně průpravných her, samozřejmostí je rozvoj rychlosti, obratnosti a síly,“ přiblížil Moravec, co je pro něho a jeho kolegu důležité.

Baníkovci pod jeho taktovkou trénují během sezony třikrát v týdnu v areálu sokolovské Bohemie, během zimy pak využívají k tréninkovým jednotkám také halu 1. ZŠ Sokolov.

„Na trénincích učíme děti správně pracovat s míčem, vést míč, klamat soupeře, umět si přihrát na kratší vzdálenost a samozřejmě vstřelit gól. Dovednosti, které se kluci naučí v nácviku, se snažíme dostat do herních cvičení, například jeden na jednoho atd. V hale se zaměřujeme na všeobecnou pohybovou průpravu, hlavně gymnastiku. V zápasech se pak snažíme podporovat kluky v kreativitě a zároveň je naučit základy taktiky hry a herní disciplínu,“ narážel na obsah fotbalových tréninků sokolovský trenér.

„Naším cílem je uplatňování naučených základních dovedností ve hře, rozvíjet herní činnosti jednotlivce, obecný tělesný rozvoj. Do budoucna chceme, aby se kluci zlepšovali v individuálních dovednostech, hlavně v práci s míčem, fintování, přihrávkách a rychlosti rozhodování ve hře,“ prozradil závěrem cíle baníkovců Petr Matoušek.

Baník Sokolov U9

Stingl Sebastian, Belbl Kamil, Borovička Jan, Bortlík Petr, Harcuba Samuel, Hrouda Lukáš, Lipnický Lukáš, Macalík Vojtěch, Mašek Michal, Matoušek Marek, Ouředník Tomáš, Pakosta Denis, Pokorný Jiří, Richter Martin, Správka Matěj, Trencsényi Lukáš.