Dvě pěkné branky a solidní výkon. Tak by se dala stručně charakterizovat sobotní výhra Baníku Sokolov nad Mostem.

FK Baník Sokolov - FK SIAD Most 2:0

Proti poslednímu celku Gambrinus ligy trenér Martin Hašek postrádal několik hráčů, kteří byli zranění nebo měli virózu (Šorfa, Held, Bayer, Rojka). Ale jejich absence na hřišti vůbec nebyla znát, naopak Baník předvedl slušný výkon. První šanci měli hosté, jmenovitě kapitán Pilař, který sám před Bertelmanem svou velkou příležitost nevyužil. Za dvě minuty na druhé straně zahrával standardní situaci Mach, balon se stočil k Duchničovi, jehož pokus Svoboda ještě vyrazil, ale balon doputoval k Fleišmanovi, který jej zprvní poslal do šibenice – 1:0. Další možnost měl opět SIAD, po centru Trubily se do zakončení dostal Jendruščák, ale zamířil vysoko nad. Ve 32. minutě se před sokolovského gólmana opět dostal Pilař, ale i napodruhé souboj s Bertelmanem prohrál. Poločas zakončila pohledná střela Saláka z přímého kopu těsně vedle.
Do druhé půle se sestavy mužstev pozměnily, ale fotbal slušné úrovně byl k vidění stále. V 57. minutě kopal Argentinec Rosendo přímý kop, našel hlavu aktivního Mliky, ale balon skončil nad. Za tři minuty se měnil stav utkání podruhé. Na polovině hřiště se k míči dostal Rosendo, pasem vyslal do brejku Duchniče, který centrem našel na vápně Mliku a z jeho zpětné přihrávky napálil míč pod břevno Javorský – 2:0. Ve vyrovnaném průběhu utkání pak měli dvě šance hosté z Mostu. Nejprve v 67. minutě střílel z malého vápna hodně nepřesně Ilavskij a v 75. minutě neuspěl ani Gedeon, jehož pokus z voleje vyrazil v Sokolově ze Slovenska zkoušený brankář Droppa. V závěru měl ještě další možnost Mlika, ale podruhé letěl míč z jeho hlavy nad bránu reprezentačního brankáře do jednadvaceti let Švengera.
Baník podal dobrý výkon, snažil se o kombinační hru a předvedl několik pohledných akcí. Bohatě tak Mostu vrátil čtrnáct dní starou porážku 3:2. Ve středu 30. ledna od 11 hodin hraje opět na umělce přípravný zápas s Kladnem, odpoledne hraje ve Varech s Buldokama.
Poločas 1:0. Branky: 14. Fleišman, 60. Javorský. Rozhodčí: Pešek – Kučka, Aubrecht. Diváci: 520.
Sestava Sokolova: Bertelman (55. Droppa) – Kaplan (55. Kura), Hájovský, Hrabáč, Mach (46. Poděbradský) – Habai (68. Frohna), Javorský, Jiráček (46. Rosendo), Fleišman (76. Vašata) – Salák (46. Mlika), Duchnič. Trenér: Martin Hašek, asistenti: Aleš Jindra a Stanislav Purkart.
Sestava Mostu: Svoboda – Prášil, Studík, Jamrich, V. Mendy – Loos, Pilař, Gedeon, Trubila – Brandon, Jendruščák. Střídali: Švenger, Suchý, Bureš, Hreschiska, Ilavskij. Trenér: Robert Žák, asistent: František Kopač.