A ani tentokrát nečeká baníkovce jednoduchý oříšek. „Třinec se prezentuje aktivním, agresivním, hodně běhavým stylem. Nedává soupeři moc prostoru a těží potom z jeho chyb,“ říká na adresu sobotního soupeře trenér Baníku Sokolov Stanislav Purkart, který na vlastní oči viděl dva zápasy třineckých fotbalistů v letošní sezoně.

Třinečtí navíc přijíždějí ve zcela jiné situaci než předtím Vítkovice. Třinec má v tabulce šest bodů, když si v úvodním kole poradil na domácím hřišti s exligovou Viktorií Žižkov, poté vysoko vyhrál v Hlučíně a doma podlehl rezervě pražské Sparty. „Třinec bude chtít určitě body, které ztratil doma, přivézt tady od nás,“ míní trenér Purkart.

Očekávat se tak dá sice znovu jako před týdnem urputná obrana, ale především fotbalovější pojetí s daleko nebezpečnějším útokem. „Je tam určitě větší kvalita směrem dopředu. Po získání míče budou Třinečtí mnohem nebezpečnější. Nebudou až tolik bránit jako Vítkovice, ale budou víc hrát,“ míní Purkart.

To by mohlo být pro sokolovský tým přijatelnější. „Mohlo by nám vyhovovat, že ta obrana nebude až tak zavřená, bude tam více prostoru a toho se budeme snažit naší kombinační hrou využít,“ pokračuje Purkart a dodává: „A tentokrát naše příležitosti také proměnit.“ A kde vidí Stanislav Purkart stěžejní momenty pro úspěch v sobotním utkání?

„Důležité bude hrát znovu vzadu, pozorně, bez inkasované branky. Určitě by nám také pomohlo, kdyby se nám podařilo vstřelit rychleji gól a dostat se do vedení, pak by soupeř musel hru otevřít. To by nám potom mělo ještě více pomoci,“ přemítá trenér Baníku. Ten se bude muset znovu obejít bez dlouhodobě zraněných Hrabáče a Bertelmana, mimo hru bude v sobotu rovněž Prchal. Jinak má k dispozici kompletní kádr.

Sokolovští fotbalisté půjdou zítra dopoledne za další domácí výhrou. „Chceme navázat na dvě domácí vítězná utkání, kdy i hra byla kvalitní. Návštěvy byly zatím kvalitní, kdyby se nám je povedlo ještě navýšit o pár stovek, tak budeme určitě rádi. V sobotu se budeme snažit diváky znovu výsledkem i naší hrou uspokojit a nalákat je tak na další zápasy,“ říká závěrem hlavní trenér fotbalistů Sokolova.

Utkání začíná zítra tradičně v 10.15 hodin.