První přípravný zápas za sebou mají fotbalisté Baníku Sokolov. Na lomnickém trávníku hostili prvoligovou Viktori Plzeň, která o výhře rozhodla už během prvního poločasu.
FK Baník Sokolov 0
FC Viktoria Plzeň 4

Trenér Boris Kočí do utkání nasadil kompletní kádr, který se mu hlásil do letní přípravy. Šanci dostalo i všech osm nových akvizic a podle toho hra také vypadala. Směrem dopředu se baníkovcům moc nedařilo a na hřišti bylo vidět, že se mužstvo v takové sestavě sešlo poprvé. Z nových hráčů svými výkony zaujali především obránci, krajní bek Bauer, který přišel z juniorky pražské Slavie, a také Pelán, což je bývalý fotbalista Trstěnic naposledy hrající v Německu.
V prvním poločase byla Viktorka vpředu daleko nebezpečnější. Už v 7. minutě se přes obránce dostal Psohlavec a sám před Kubáskem nezaváhal. Za další tři minuty byl v tutovce opět Psohlavec, ale tentokrát si na Kubáska nepřišel. V 18. minutě ale využil zaváhání obrany Baníku další plzeňský útočník Smejkal a z poměrně velkého úhlu i za přispění dobíhajícího obránce se míč dostal k Psohlavcovi, který velice snadno zvýšil na 0:2. O tři minuty později kopal přímý kop ze strany hřiště Jarolím, míč zatočil tak šikovně, že sokolovský gólman stačil balon pouze tečovat do sítě. Největší příležitost Baníku měl ve 31. minutě Bartůněk, jehož hlavička po rohu mířila jen těsně mimo.
Do druhé půle oba trenéři prostřídali a na kvalitně hry se to dobrých dvacet minut podepsalo. Až pak diváky roztleskal Salák, jehož přímý kop brankář Plzně s námahou vytáhl na roh. Konečnou podobu výsledku dal po celý zápas velice agilní Fillo, který si ve vápně narazil s Krbečkem a podél Kubáska poslal míč k tyči na konečných 0:4. Deset minut před koncem mohl z dobré pozice korigovat Šorfa, ale balon nakonec skončil nad břevnem. Poslední šanci měla symbolicky aktivnější Plzeň v 88. minutě, kdy po centru Rótha hlavičkoval nebezpečně Krbeček, ale jen mimo.
„Bylo to typické první utkání sezony, které ale napovědělo, kdo na druhou ligu má a kdo naopak nikoliv. V týdnu, kdy budeme na soustředcění v Blšanech, se už začne kádr pročišťovat,“ myslí si sportovní ředitel Adolf Šádek.
Branky: 7. a 21. Psohlavec, 18. Smejkal, 73. Fillo. Rozhodčí: Melničuk – Aubrecht, Šmat. Přišlo 350 diváků.
Sestava Sokolova: Kubásek – Bauer, Němeček, Bartůněk, Pelán – Jiráček, Bakeš, Frohna, Mašát – Mlika, Macháček. Střídali: Kura, Mach, Salák, Šorfa, Hájovský, Kratochvíl, Čada, Jón a Mašek. Trenér: Kočí.
Sestava Plzně: Ilizi – Süssner, Müller, Knakal, Lecjaks – Fillo, Jarolím, Procházka, Šíma – Psohlavec, Smejkal. Střídali: Rada, Trapp, Krbeček, Veselý, Malár, Zakopal, Róth a Ticháček. Trenér: Levý.