„Je to tradiční profesionální klub. Samozřejmě všichni znají minulost a věci, které se tam děly, ale na druhou stranu mají obrovskou výhodu, že jsou z Prahy. Hráči k hlavnímu městu tíhnou ze všech koutů republiky, navíc mají 'hostovačky' ze Sparty, Slavie, Bohemky. Každý rok tak sestaví kvalitní mužstvo,“ říká na adresu soupeře sokolovský kouč Jiří Dreiseitl.

Ten sledoval Žižkov ve všech jarních zápasech. Po odchodu Martina Haška, který navázal na práci Jindřicha Trpišovského, pod novým trenérem Davidem Vavruškou nehraje žižkovská Viktoria tolik kombinačně. „Prezentují se hlavně směrem dopředu agresivnější hrou, samozřejmě využívají vysokého útočníka Dočekala ke sklepávání míčů. Není to přímo nakopávaná, ale dříve hodně rotovali, kombinovali, teď si v některých fázích utkání pomáhají přes střední pásmo jednodušeji,“ všiml si Dreiseitl.

Čtěte také: Fotbalový okresní přebor zahájil jarní část

Uzemnit hosty může právě sbírání odražených balonů sokolovskou obranou. „Bude to alfa a omega, ale na to se připravujeme již čtvrtý zápas v řadě a zatím se nám to příliš nedařilo,“ ví dobře kouč Sokolova.

Baník bude hrát znovu aktivně, s důrazem na ať už rychlý, nebo postupný nekompromisní protiútok. Otázkou je, zda se konečně podaří vytvořené šance přetavit v góly. „Pokud vstřelíme první branku, věřím, že utkání zvládneme,“ je přesvědčen Dreiseitl.

Fortuna národní liga měla stejně jako nejvyšší soutěž čtrnáctidenní přestávku. „Po nepovedeném utkání s Pardubicemi nám hodně pomohlo, že jsme hned v pátek hráli v Českých Budějovicích. Nemuseli jsme se v tom tak dlouho patlat,“ říká sokolovský trenér.

Jestli teď Baníku prospěje i dvoutýdenní pauza, se uvidí až v sobotu. „Těžko odhadovat. Nicméně na jihu Čech jsme předvedli proti silnému mančaftu velmi dobrý výkon. Minimálně jeden poločas jsme byli lepším týmem. Teď jsme potrénovali, doléčili jsme zranění a jsme připraveni na Žižkov,“ hlásí z hornického západu trenér Jiří Dreiseitl.

Duel začíná v tradičních 10.15 hodin.