Fotbalistům Baníku Sokolov se po změně trenéra nepodařilo na horké půdě bodovat. Ze Slezska si přivezli jednobrankovou porážku a tři nastřelená břevna Kubáskovy brány.

SFC Opava -FK Baník Sokolov 1:0

Nový trenér Sokolováků Oldřich Abrhám trochu pozměnil sestavu. Netradičně do pozice beka se postavil rychlonohý Habai a od první minuty se na hřiště podíval útočník Jón. Navíc se do sestavy vrátil uzdravený Bauer. Ale ani to Baníku nepomohlo k tomu, aby si ze hřiště soupeře přivezl první výhru.

Zajímavé momenty

35. domácí fotbalisté si vytvořili tlak, který korunoval centrem Kolínek, ale hlavičkující Halaška poslal míč do břevna.
57. po své akci z levé strany zacentroval Partyš, sokolovští obránci míč odvrátili pouze k Barteskovi, který byl na hranici šestnáctky faulován. Sám postižený zahrával přímý kop, ale bývalý ligový fotbalista Plzně jen nastřelil břevno.
69. co se nepovedlo chváli předtím vyšlo Barteskovy o něco později. Tenokráte z dobrých pětadvaceti metrů zahrával další přímý kop a poslal balon s pomocí tyče za Kubáskova záda – 1:0.
85. Baník se snažil vyrovnat, ale branku moc neohrozil. Naopak na druhé straně po centru Kozáka hlavičkvoal střídající Dujka, ale i on trefil jen břevno.
90. vynikajícím zákrokem se blýskl brankář Kubásek, který zlikvidoval samostatný nájezd Kiši.
Branka: 69. Barteska. Rozhodčí: Paták – Douda, Vysloužil, ŽK 0:2 (28. Jiráček, 73. Kura). Diváci: 2651.
Sestava Opavy: Novák – Kolínek, Pejša, Mezlík, Víšek – Partyš, Barteska, Wirth (56. Matula), Kiša (90. Janoviak) – Kozák, Halaška (71. Dujka).
Sestava Sokolova: Kubásek – Kura, Němeček, Hájovský, Habai – Bauer (78. Frohna), Čada, Jiráček, Mach – Jón (58. Salák), Šorfa (64. Mlika).
V sobotu hraje Baník na domácím hřišti a přivítá HFK Olomouc.