FK Baník Sokolov - Slavoj Vyšehrad 3:0 (1:0)
Branky: Mlika, Jiráček, Salák.
Sestava Baníku: Ottmar - Kaplan, Hájovský, Filip, Poděbradský - Salák, Jiráček, Javorský, Fleišman (46. Mach) - Mlika (46. Rojka), Duchnič (46. Šorfa).
Fotbalisté Baníku Sokolov vtomto týdnu absolvují herní soustředění vNymburku. Vjeho rámci sehráli ve středu odpoledne přípravné utkání střetiligovým Slavojem Vyšehrad. Baníkovci měli solidní první půli, ve které si vytvořili pět vyložených gólových příležitostí, ale nakonec se mezi tři tyče trefil pouze útočník Jiří Mlika. Ve druhé půli trenér Martin Hašek sestavu prostřídal a zejména čerstvá útočná dvojice si už tolik možností nevypracovala. Přesto měl Sokolov další šance, dvě nejprve neproměnil, ale pak se radoval zdalších dvou branek. Nejprve po pěkné akci připravil zpětnou přihrávkou Salák možnost pro uzdraveného Jiráčka, který nezaváhal. A potom se branky dočkal i Salák, který uzavřel účet utkání na konečných 3:0. Soupeř z15. místa ČFL si šanci prakticky nevytvořil, fotbalisté Baníku skórovali po pěkných, fotbalových akcích. Škoda je zahozených šancí, skóre je tak pro Vyšehrad lichotivé. Zajímavostí je, že za Vyšehrad již nastoupil záložník Jakub Frohna, který do Slavoje přestoupil před pár dny právě z Baníku.
Zítra čeká Baník druhé přípravné utkání. Od 13 hodin hrají proti dalšímu třetiligovému celku ze Sezimova Ústí (třetí tým ČFL), který vede bývalý trenér Unionu Cheb a Buldoků Karlovy Vary Jindřich Dejmal. Příští týden už baníkovci absolvují vdomácích podmínkách a příprava vygraduje vneděli 2. března domácí generálkou sdruhým celkem ČFL Vlašimí. O týden později už Baník hraje úvodní kolo jarní části druhé ligy, ve kterém 8. března od 10.15 hodin hostí mužstvo Slovácka.