Prvního vítězství v nové druholigové sezoně se dočkali fotbalisté Baníku Sokolov doma před týdnem s Hlučínem a zítra hrají opět před svými diváky. Od 10.15 hodin hostí mužstvo Čáslavi.
Říká se, že druhý zápas po sobě doma je těžší vyhrát, ale trenér Baníku Boris Kočí na to vůbec nemyslí. „Nedáváme tohle nepsané pravidlo do hlavy. Nepřemýšlíme o tom, pro hráče to pak vytváří aliby. Dobrý mančaft prostě vyhraje i druhý zápas doma. A já věřím, že uspějeme i zítra,“ myslí si sokolovský trenér.
V týdnu už začali naplno trénovat doposud zranění Salák a Čada, což trenéra potěšilo. „Naopak stále ve stavu zraněných je Frohna a v týdnu se lehce poranil Bartůněk, který má naražený bok,“ popsal Kočí situaci v mužstvu.
Proti Čáslavi se Baníku v uplynulé sezoně dařilo, ale soupeř to lehký není. „Je to mladé mužstvo, docela agresivní, pro které je asi jednodušší hrát venku než doma, kde musí tvořit. Musíme si dát pozor na Diana, který jim tvoří hru a dává dopředu dobré balony, a také na jejich brejkové situace,“ varuje Boris Kočí před zítřejším soupeřem.
A aby těch domácích zápasů Baníku nebylo málo, tak ve středu od 17 hodin hostí na svém hřišti v Poháru ČMFS mistrovskou Spartu Praha.