Tři body si ale připsaly další celky. Olympia i Viktoria v domácím prostředí nezaváhaly. První vyhrála 2:1 s Aritmou, druhá 1:0 s Jankovem.

Celé kolo ale bylo rozehráno v sobotu dopoledne v Březové u Sokolova. Olympie Březová zůstává i po čtvrtém domácím utkání na svém hřišti stoprocentní. S Aritmou Praha to byl ale zatím nejtěžší duel. O své výhře rozhodli Březovští až v poslední, 90. minutě, kdy kapitán Jan Kašpar tečí po standardní situaci zabezpečil domácím tři body. Góly padaly až po změně stran a byli to hosté, kdo šel do vedení. Inkasovaná branka domácím paradoxně pomohla. „Semkli jsme se, začali jsme hrát. Chtěli jsme alespoň vyrovnat,“ říká kouč Olympie Petr Peterka. Povedlo se. V 71. minutě srovnal Petr Peterka mladší, o vítězství potom rozhodl v posledních vteřinách Kašpar.

Zápas Březová – Aritma Praha.Zdroj: Deník/Zdeněk Plachý

Opět jen jeden gól vstřelila v domácím prostředí Viktoria Mariánské Lázně, ale na vítězství jí to stačilo. Mariánskolázeňský trenér Stanislav Purkart před duelem přiznával, že střílení gólů je problém. „To je pravda, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme utkání zvládli. Pokud by se nám to nepovedlo, tak bychom se propadli tabulkou. Takto jsme stále v horní polovině,“ radoval se Purkart.

Nejhůře dopadla Slavia. Ta sice už v páté minutě utkání vedla 2:0, ale ve druhém poločase totálně vyhořela. „Bylo to hrozné z naší strany. Udělali jsme obrovské moře chyb a místo toho, abychom šli do šatny s vedením 2:0 v zádech, tak jsme dali hostům šanci,“ zlobil se trenér Karel Tichota a přidal: „Druhý poločas nemá ani cenu popisovat. Těch chyb bych našel desítky. Věřím, že si hráči uvědomí, co se stalo, a už se to nebude opakovat. Měli hlavu v oblacích a doufám, že se vrátili zpátky na zem,“ dodal rozčílený trenér karlovarské Slavie. (jč, zpa)