„Domácí nás svou hrou zaskočili hned od začátku utkání,“ připomněl březovský trenér Petr Peterka ostrý vstup do utkání v režii Kadaně. „Hráli důrazně, snažili se o rychlý přechod dopředu,a navíc byli více v pohybu,“ zklamaně narážel Peterka na rozdíly mezi týmy.

„Navíc si Kadaň vypracovala již v úvodu dvě velké šance, které sice neproměnila, ale do konce prvního poločasu se jí podařilo vstřelit dvě branky,“ smutně poznamenal k dalšímu průběhu prvního dějství březovský kouč. „Hráči měli velké problémy se s tímto vyrovnat a kazili spoustu přihrávek a byli u všeho později,“ krčil Peterka rameny. Po obrátce stran to už bylo v podání březovské Olympie podstatně lepší. „Podařilo se nám stav utkání vyrovnat,“ narážel Peterka na přesné trefy Ondřeje Badochy a Dominika Haška, které znamenaly vyrovnání.

„Jenže poté následovaly dvě ztráty balonu a soupeř nás znovu potrestal dvěma góly,“ vracel se Peterka k rozhodujícímu momentu duelu, který poslal Březováky domů bez bodů. „Utkání nám před vstupem do soutěže nevyšlo a jsme si vědomi, co je potřeba ještě zlepšit pro lepší herní projev,“ hledal závěrem pozitiva trenér Olympie. Březovou čeká tento víkend vystoupení v rámci prvního kola MOL Cupu, ve kterém se představí v neděli 16. srpna na svém stadionu, kde bude hostit od 17 hodin celek Zbuzan.

Tatran Kadaň – FK Olympie Březová 4:2 (2:0)

Branky Březové: Badocha Ondřej, Hašek Dominik.

FK Olympie Březová: Kasl – Nimrichter, Šaloun, Neudert, Číž – Filipec, Rusňak, Kravar, Hašek – Sys, Badocha (stř. Slabyhoudek, Burkyt, Schömwalder, Deme).