Jihlavští fotbalisté opět potvrdili, že domácí prostředí jim na jaře svědčí a opět nedostali gól. Včera zdolali před vlastním publikem Sokolov 1:0. I když se jejich vítězství nerodilo lehce…
Po nezáživné úvodní čtvrthodině přišel blesk z čistého nebe. Rabušic využil chyby Hrabáče,dravě se protáhl podél brankové čáry a přesnou přihrávkou našel volného Faldynu, který pohodlně otevřel skóre. Jihlava získala na jistotěa vzápětí mohla udeřit znovu.Sokolovská obrana zastavila střelce prvního gólu jen za cenu faulu, Dupal však z přímého kopu trefil pouze dobře postavenou zeď. Také o další zajímavý moment se postarali žlutomodří: Kadlecův přímý kop ze šestadvaceti metrů musel vytěsnit Bertelman na roh. Hosté se poprvé dostali ke slovu ve 39. minutě, kdy nepřehledný závar vyřešil až Šimon. Poslední slovo v úvodní půli měla opět Vysočina. Cihlář ani Schneider se však po nadějné akci k pořádné střele neprotlačili.
Do druhého poločasu vstoupil lépe Sokolov. Duchničova střela ještě nemohla Šimona zaskočit, ale vzápětí bylo před jihlavskou brankou pořádně horko.
Vepřek fauloval ve vápně Šorfu a rozhodčí bez váhání nařídil penaltu. Jenže Salák v roli exekutora vyhořel - míč poslal vedle domácí branky.
Poté zabránil pohromě pozorný Šimon. Nejprve vyrazil jedovatou Duchničova hlavičku na roh, poté zažehnal nebezpečí i po zaváhání Kadlece.
Jihlavský gólman se pasoval do role hlavní hvězdy také v samém závěru, kdy zmařil další dvě šance Sokolova. Zejména pak Salákova možnost volala po gólu, kdy šel kapitán Baník u sám na brankáře domácích, ale míč se mu zamotal mezi nohy a z tutovky nebylo nic. Baník ve druhé půli podal kvalitní výkon, sahal po bodech, jenže neproměňoval šance. Navíc dobrý zápas zachytal gólman Šimon.

FC VYSOČINA JIHLAVA – FK BANÍK SOKOLOV 1:0
Góly: 18. Faldyna. Rozhodčí: Drábek – Pelikán, Adámková. ŽK: Vepřek, Hušbauer, Sláma, Faldyna, Böhm – Hrabáč, Filip, Javorský, Poděbradský. Diváci: 850. Poločas: 1:0.
Jihlava: Šimon – Sláma, Gába, Kadlec, Vepřek – Dupal (78. Gabriel), Hušbauer, Schneider, Cihlář – Faldyna (86. Lovětínský), Rabušic (67. Böhm).
Sokolov: Bertelman – Poděbradský, Hrabáč, Filip, Mach (75. Held) – Salák, Javorský (81. Rojka), Čada, Jiráček – Šorfa, Duchnič.