První poločas středečního utkání 27. kola II. fotbalové ligy přinesl vyrovnaný fotbal téměř bez šancí. Hostující celek bojující o záchranu se snažil zaskočit domácí centrovanými míči, ale obranná dvojice Hájovský – Filip byla bezchybná. Největší příležitost první půle přišla ve 25. minutě. Míč po straně vyvezl Jiráček, na středu pasem našel volného Čadu, ten poslal do tutovky Šorfu, ale sám před brankářem zamířil vedle. Chvíli nato zahrozil po rohu Čady tvrdou ranou Salák, ale jeho pokus trefil obránce Dukly.

Po změně stran se hrálo dlouhé minuty rozháraně. Až na začátku 64. minuty diváky roztleskal Hájovský, který po rohu Javorského pálil z první těsně nad. Na druhé straně promáchl v 76. minutě v dobré pozici Palša. Jedenáct minut před koncem předvedl fotbalovou parádnu hostující Kulvajt, když na šestnáctce vystřihl parádní nůžky, ale minul pravou tyč Bertelmana. A chvíli nato musel sokolovský gólman zasahovat proti střele střídajícího Kunce k tyči, kterou vytáhl na roh. Pak si patnáct stovek diváků rozhněval hlavní sudí Paták, který očividně připískával hostujícímu celku, fauly na domácí hráče neviděl a tak se několikrát z tribun hlasitě pískalo. Rozhodnutí měl na kopačce opět Kunc, který využil chybného odehrání balonu od Kaplana, zpracoval si míč na prsa a z voleje zamířil do rukavic Bertelmana. Na druhé straně se centrovaný míč Duchniče snesl v 86. minutě na hlavu Rojky, ale ten zamířil mimo.

FK Baník Sokolov - FK Dukla Praha 0:0
Rozhodčí: Paták – Košec, Mencl; bez karet.
Diváci: 1516.
Sestava Baníku: Bertelman – Kaplan, Filip, Hájovský, Poděbradský – Salák (46. Held), Čada, Javorský (72. Mach), Jiráček – Šorfa (85. Rojka), Duchnič. Trenér: M. Hašek.
Sestava Dukly: Rada – Buryán, Kuděla, Palša, Rychlík – Mikula, Adam, Hubka, Hanus (90. Volek) – Kulvajt, Nečas (78. Kunc). Trenér: G. Bittengel.

Hodnocení trenérů po utkání
Trenér G. Bittengl: „Jsem spokojený s výsledkem, Baník doma za celou sezonu neprohrál, bod je cenný. Utkání se do 70. minuty přelévalo, ke konci bylo vidět, že chtějí vyhrát domácí. To jsme se štěstím ubránili, poslední minuty se projevilo i to, že Baník hrál v pátek a my v neděli. Naši hráči nejsou v takové psychické pohodě, to na nás bylo znát. My dělali v posledních zápasech hrubé chyby a hráči to mají v hlavách. V Sokolově jsme byl ale s výkonem spokojený, odvedli jsme to, na co momentálně máme. Bod odsuď se cení.“

Trenér M. Hašek: „Před jarem jsme si říkali, že máme průměrné hráče, dobře kondičně připravené, založené na organizaci hry a z toho jsme chtěli těžit proti silnějším soupeřům. To se potvrzuje, doma jsme uhráli cenné vítězství s týmy hrající o postup, naopak jsme podruhé v řadě zaváhali s mužstvy bojující o sestup. Dnes jsme si vypracovali v první půli jednou šanci, ve druhé dvě možnosti. Ale to je proti soupeři ze dna tabulky málo. Se svými hráči jsme byl zásadním způsobem nespokojený, zejména v první půli. Hráli jsme bez nasazení, nedostávali se do osobních soubojů, chyběla tam agresivita. Musím se omluvit divákům za to, že přišli na utkání a zaplatili za lístek. Po poločase nastalo trochu zlepšení, ale přesto to bylo málo. Máme prostě průměrné hráče a pokud nebudou hrát na absolutní hranici nasazení a plnit co mají, tak jejich výkon sklouzává zásadně dolů.“