O víkendu pokračovala liga basketbalistů kategorie U16. Na domácím hřišti přivítali hráči BŠM Sokolov B–družstva Sokol Vyšehrad B a Sokol Pražský B.
S těmito družstvy se již letos jednou střetli, na půdě Sokola Vyšehrad B Sokolováci prohráli o dva body a na hřišti Sokola Pražského o jeden bod.
S vidinou nápravy svých předchozích zaváhání vstoupili domácí do obou utkání nabuzeni a kvalitní hrou zápasy rozhodli již v prvním poločase. Především výborným výkonem v prvních čtvrtinách v obou utkáních, kdy v sobotu celku Vyšehradu dovolili vsítit pouze jeden koš (čtvrtina 32:2) a v neděli družstvu Sokolu Pražskému, kterému dovolili vstřelit pouze sedm bodů (24:7), dokázali zlomit odpor hostujících hráčů již na začátku utkání.
V dalších dějstvích se již utkání v poklidu dohrávala a rozdíl ve skóre nadále narůstal. Domácí hráči přehrávali soupeře především dobrým rychlým přechodem do útoku a střídáním obran, kdy se podařilo soupeře vyvést z tempa.
Do obou utkáních zasáhla celá lavička domácích a i hráči z lavičky se dobře zapojili a získávali cenné zkušenosti do dalších bojů. Za velmi dobrý výkon v obou utkáních je třeba pochválit celý tým.
BŠM Sokolov – Sokol Vyšehrad B 95:35 (60:23). Body BŠM: Rychnavský 23 (1), Gargula 21, Heidler 10 (1), Fuksa 10, Mareš 8, Tůma 6, Timko 4, Slabý 4, Fiala 4, Ulman 3 (1), Vejvoda 2.
BŠM Sokolov – Sokol Pražský B 101:42 (52:18). Body BŠM: Gargula 30 (TH 10/9), Rychnavský 26 (TH 6/5), Fuksa 19 (3), Mareš 12, Heidler 7, Tůma 3, Fiala 2, Ulman 2.