Po více než tříměsíční přestávce se opět rozhoří boje ve druhé fotbalové lize. Sokolov míří na úvod do Brna, na půdu čtrnáctého celku tabulky, místní Zbrojovky. Jenže Jihomoravané přes zimu řádně posílili. „Přišla tam řada vynikajících hráčů, Koloušek, Švancara, Mezlík, Chigou, Sedláček z Mladé Boleslavi. Mají nového majitele a nové ambice,“ přibližuje trenér sokolovských fotbalistů Radoslav Látal, který má na rozdíl od svých brněnských kolegů před začátkem soutěže řádné problémy se sestavou, do zápasu v Brně by však měli být všichni háči, s jednou vyjímkou, k dispozici. „Máme několik zraněných hráčů, uvidíme, koho nakonec postavíme, snad se dají všichni do pořádku,“přeje si. 

Jisté je, že bude absentovat obránce Josef Dvorník, jehož zranění nosu se ukázalo jako vážnější, než se původně předpokládalo. Přesto baníkovci nepojedou do Brna jako odevzdaný soupeř. „Budem se rvát o dobrý výsledek,“ potvrzuje sokolovský kouč.

Úvodní duel jara bude pro oba týmy důležitý. „Aspektů, které mohou zápas rozhodnout, je hodně. Já budu po hráčích požadovat disciplínu. Musíme podat poctivý, pracovitý výkon a potom uvidíme, zda jsme schopni z Brna přivézt nějaký bod,“ pokračuje Látal.

Baník skončil na podzim pouhé tři body od druhého místa zaručujícího účast v Gambrinus lize, a tak diváci s napětím očekávali zimní přesuny v týmu. Z Vlašimi sice přišel střelec Strnad a z Plzně duo Horšovský Krmenčík, další posílení týmu se nepodařilo realizovat, navíc odešel Hájovský se Šindelářem. „Měl jsem trochu jiné představy, ale musíme vycházet z finančních podmínek, které klub má,“ říká k situaci trenér Baníku. V Sokolově se tak budou muset obejít bez olomouckého Kobylíka nebo Pavla Besty, kteří v hornickém městě trénovali. I bez se chce Radoslav Látal poprat o nejvyšší příčky. „Já chci vždy maximum a toho chci dosáhnout i tady,“ říká na závěr rezolutně.