„První kontakt proběhl někdy na konci dubna, zavolal mi Franta Dřížďal s nabídkou práce asistenta u A-týmu ve varské Slavii. Dali jsme si nějaký čas na rozhodnutí, a poté co jsem se sešel s předsedou klubu Stanislavem Štípkem a sportovním ředitelem Josefem Němcem, jsme se domluvili na spolupráci, protože si myslím, že je to pro mě velká výzva, pohybovat se v poloprofesionálním fotbale v České fotbalové lize, neboť jako hráč jsem tuto soutěž nepoznal,“ vracel se zpět v čase za přesunem do lázeňského města Martin Bulíček.

Sám ale dlouho nad odchodem z Horního Slavkova váhal, když právě Spartak je pro něj srdeční záležitost. „Je pravda, a to říkám upřímně, že se mi Horní Slavkov neopouští vůbec lehce. Mám tam hodně fotbalových přátel,a to hráčů, funkcionářů a fanoušků, ale na druhou stranu fotbal v Horním Slavkově tu byl se mnou, ale i beze mě a já doufám, že to tak i zůstane,“ poukazuje.

I když poslední sezony nebyly zrovna pro spartakovce lehké, když se dvakrát po sobě zachraňovali v nejvyšší krajské soutěži, oba pokusy pak byly úspěšné.

„Stále převládají krásné zážitky po dobu tří let, co jsem byl u áčka, když se slavily dva postupy v řadě a loňské třetí místo v krajském přeboru,“ připomněl Bulíček parádní jarní jízdu, kterou Horní Slavkov ověnčil bronzovými medailemi.

„Dovolil bych si tímto všem hráčům, funkcionářům a fanouškům poděkovat za podporu a budu jim vždycky držet palce a určitě se na ně přijdu podívat, když to čas dovolí,“ slibuje Bulíček, který vyměnil hornoslavkovský dres za ten sešívaný.

Důvod byl jednoduchý. Nabídka ze Slavie byla pro cílevědomého trenéra velmi lákavá. „Jak jsem řekl, angažmá ve Slavii je pro mě velká výzva posunout se tím správným směrem dopředu a vlastně i taková zkouška, jestli jsem už schopen předávat zkušenosti a rady hráčům na úrovni, jako jsou v Karlových Varech,“ přemítal Bulíček.

„Přípravu A-týmu Slavie vedeme společně s trenérem Drahokoupilem, když se trénuje čtyřikrát v týdnu a obsahem je jak zábavná forma, tak i kondiční část. Chceme, aby hráči byli připraveni na letní dril přípravy a na začátek České fotbalové ligy.

Tento rok je příprava asi všude specifická. Je to dáno tím, že hráči měli dlouhou pauzu, když se vesměs připravovali individuálně. Tím, že první soutěžní utkání odehrajeme až 15. srpna v rámci MOL Cupu a týden nato nás pak čeká první kolo Fortuna ČFL, tak hráči dostanou ještě desetidenní volno a plnou přípravu zahájíme 6. července,“ prozradil Bulíček tréninkový harmonogram, který s hlavním trenérem pro hráče přichystali.

„Plán ještě s trenérem Drahokoupilem dolaďujeme, ale již teď mohu říci, že příprava bude hodně pestrá,“ narážel Bulíček na náročný dril, který sešívané během letní přestávky čeká.

Během přípravy pak slávisté odehrají několik přípravných zápasů, a to tradičně s kvalitními týmy. „Namátkou poměříme síly se Spartou U19, Teplicemi B či rezervou pražské Dukly,“ odtajnil Bulíček soupeře, se kterými se varská Slavia během přípravy střetne.

„Doufám, že se nám budou vyhýbat zranění a společně s hlavním trenérem a sportovním ředitelem vhodně doplníme kádr a dobře ho naladíme na začátek soutěžní části ČFL, tak abychom se pohybovali tam, kde všichni včetně hráčů chceme, a neměli starosti se záchranou,“ upozorňoval na cíle sešívaných v novém ročníku ČFL Bulíček.

„Soutěž je náročná na fyzickou a silovou připravenost, ale za těch čtrnáct dní, co jsem u týmu, jak kluky v tréninku poznávám, jsem optimista, protože kluci pracovat chtějí, jsou to všichni hodně kvalitní fotbalisté s ochotou odmakat každý trénink a hlavně jsou skvělá parta, což si myslím, že je základ, abychom uspěli v hodně těžké soutěži, jakou ČFL bezesporu je,“ dodal Bulíček.