Podařilo se. Cíl přivézt z Opavy body je splněn. Fotbalisté Baníku Sokolov vyhráli ve Slezsku 1:0. „Utkání jsem považoval za nesmírně důležité, byl to takový další klíčový zápas podzimu. Po dvou nezdarech na domácím hřišti jsme chtěli hrozně moc bodovat," říká na úvod trenér Sokolova Aleš Jindra.

Celotýdenní přípravu na slezského soupeře se tak povedlo zúročit. „Podřídili jsme tomu všechno, pracovali jsme hodně tvrdě, spoustu věcí jsme si museli vyříkat. Bylo to i nepříjemné, ale to se nedá nic dělat," pokrčil rameny Jindra.

Vstup do utkání měli lepší domácí fotbalisté, kteří měli mírnou převahu. „Nezačali jsme špatně, soupeři jsme se vyrovnali v bojovnosti, v nasazení. Na začátku si ale Opava připravila nějaké standardní situace, měla takový platonický tlak," připustil kouč Baníku.

Jeho svěřenci se ale velmi rychle zapojili do zápasu a vypracovali si gólové příležitosti. „Dostávali jsme se stále častěji do hry a byli nebezpeční. Měli jsme tam dvě velké šance, jednou ze hry, podruhé po standardní situaci, bohužel jsme je neproměnili," litoval Jindra.

Po přestávce se však začal naplňovat předpovídaný scénář. „Hráče jsem o poločase upozornil, že Opava bude postupem času odpadat fyzicky, mají tam starší hráče, což se potvrdilo," podotkl trenér Sokolova.

Hosté tak začali pevně přebírat otěže duelu. „Ve druhém poločase jsme již dominovali, z toho vyplynula i chyba stopera Opavy, který ztratil balon a David Vaněček I. šel sám do vápna, kde byl faulován," přiblížil Jindra.

Nařízený pokutový kop však Vrtělka neproměnil, míč poslal pouze do tyče. Přesto se Baník ujal po několika dalších vteřinách hry vedení. „Po zmatku, který vzápětí nastal v pokutovém území domácích, jsme naštěstí dopravili míč do sítě," oddechl si lodivod sokolovského celku.

Hosté mohli v dalším průběhu z několika šancí rozhodnout utkání definitivně ve svůj prospěch, v koncovce však nebyli úspěšní a v závěru málem o výhru přišli. „Rozhodčí nepochopitelně nastavil místo tří avizovaných minut sedm, a v 97. minutě navíc odpískal trestný kop na hranici velkého vápna," kroutí nechápavě hlavou Jindra.

Míč si připravil k zahrávání situace opavský Lokša a zamířil přesně. Proti byl však gólman Baníku Jakub Dvořák. „Díky jeho skvělému zákroku jsme vedení udrželi," radoval se kouč Sokolova.

Přitom Dvořák se postavil mezi tyče Baníku letos vůbec poprvé. „Jirka Bertelman nechytal špatně, ale v posledních dvou utkáních dostal přeci jen pět branek. Chtěli jsme něco změnit, s realizačním týmem jsme to vyhodnotili tak, že by měl dostat šanci Dvořák. A musím říct, že nám Kuba pomohl," pochvaloval si Jindra změnu na brankářském postu.

Návrat z Opavy tak probíhal přece jen lépe, než jak hráče trenér Baníku strašil při předzápasové přípravě. „Cesta nazpátek po porážce by byla jedním velkým utrpením, jsem rád, že se to nevyplnilo," mohl se již v poklidu usmívat sokolovský kouč.

Vítězný autobus vyrazil z Opavy kolem půl deváté večer, na hornickém západě se výprava objevila v neděli ráno v půl páté.

V sobotu se představí sokolovští fotbalisté naposledy v podzimní části soutěže na domácím hřišti proti Karviné.