Důstojné oslavy Dne sportu pořádá již po osmé Sportovní unie Chebska. Na samotném začátku byla spolupráce s městem Františkovy Lázně a po značném rozšíření programu již posledních pět let s městem je úspěšná spolupráce s městem Cheb.
 

Letošní rok oslav se rozrostl do nebývalých rozměrů. V pátek 1.dubna od 10.00 hodin se uskuteční v kulturním centru Svoboda beseda s legendou dostihového sportu panem Josefem Váňou. Organizátor oslav M. Sabadin slibuje Váňovi nebývalou atmosféru v sále. Na 400 posluchačů bude zcela jistě „hltat" historky legendy dostihového sportu, která stále koketuje s myšlenkou letošní účasti na Velké pardubické. Určitě zajímavé otázky bude pokládat nejznámější moderátor velkých atletických mítinků Jacek Přibáň.
Odpoledne od 16.45 hodin se na hřišti FC Cheb na Hilárii dostaví fotbalová legenda a dnes úspěšný trenér Verner Lička, který předvede s žákovským týmem praktickou ukázku současných fotbalových trendů.
Na obě akce je vstup zdarma !
 

 V sobotu 2.4. budou oslavy Dne sportu pokračovat . Od 13.00 hodin opět na hřišti FC Cheb se odehrají přátelská utkání nejmenších přípravek klubů FC Cheb a FK Skalná. Ve 14.30 hodin na trávník s umělým povrchem vyběhnou sportovní legendy týmu Československého lva s výběrem osobností regionu doplněný o legendy československého sportu. Potvrzená sestava týmu Československého lva : Vladimír Hruška, Jan Berger, Jan Fiala, Petr Rada, Vítězslav Lavička, Jaroslav Šilhavý, Horst Siegl, Lumír Mistr, Michal Horňák, Stanislav Hložek a další. Za tým osobností regionu budou hostovat legendy sportu : Vladimír Šmicer, Milan Hnilička, Stanislav Levý, Buhuslav Ebermann a další. Trenérem osobností je Verner Lička. Do druhého poločasu nastoupí do týmu osobností „ výrazná „ posila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. Fotbalovou exhibici moderuje známý zpěvák Karel Vágner. Vstupné je symbolické a v celé výši bude věnováno hospicu sv.Jiří.
 

 Na 18.30 hodinu do KC Svoboda je připraven galavečer spojený s vyhlášením nejúspěšnějšího sportovce okresu Cheb za rok 2015. Galavečer moderuje Vladimír Hron , který se společně se zpěvačkou Dashou bude též starat o taneční zábavu. Večera se zúčastní řada hostů ze sportovního a veřejného života. Již po osmé si nenechal ujít příležitost se zúčastnit Antonín Panenka, dále Vladimír Šmicer, Milan Hnilička, Josef Váňa, Bohuslav Ebermann, Verner Lička, Jiří Holeček a další. Do fotbalové síně slávy slavnostně bude uveden Stanislav Levý, Jaroslav Šilhavý a Jiří Krbeček.Posoudit úroveň galavečera a předat jednu z cen přijede i ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. Již podruhé zásluhou generálního sponzora Algon plus auto, s.r.o. dva vyhodnocení přímo ze sálu odjedou s novými zapůjčenými auty na půl roku.