Na neutrálním hřišti UMT Baníku Sokolov, jež si pořádající oddíl Spartaku zvolil za své domácí prostředí, se hrál svižný fotbal, o nějž se rovnou měrou přičinily oba celky. Domácí Chodov vsadil na ofenzivní pojetí hry a už jeho první vážná akce skončila brankou v síti favorizovaného soupeře. V 9. minutě odcentroval Vondráček a po minele obrany hostí se vydařenou ranou po zemi k tyči prosadil Adam Vild, který posunul Chodov do vedení 1:0.

Po tomhle nečekaném úvodu se Hvězda vypjala k viditelně zlepšené hře, její hráči se tlačili do zakončení, začalo ostřelování branky Spartaku. Přízemní střelu Moura zpoza vápna brankář Dutz chytil, pohotovou ránu Kohouta reflexivně vyrazil a stejně bravurně vyboxoval na roh také dělovku Šaligy. Chodovská jednička Jáchym Dutz tak svůj tým zase výrazně podržel a pak už chodovští borci zase hru vyrovnali. Střelec týmu Martin Vachník vypálil svůj prudký projektil z dálky jen těsně nad, jeho další dělovou ránu z vápna brankář Hvězdy Šnajdr vyrazil.

Nepříznivý stav hosty vyburcoval a jejich kouč je hnal do další ofenzívy. Při jednom z dravých protiútoků Tuhela přeloboval gólmana Dutze, ale i jeho branku a Čížek přízemní střelou z dálky brankový prostor rovněž o fous minul.

Úvod druhé půle přinesl ještě více vzruchu, jenže na hřiště se vkradla i trocha nervozity. Pár žlutých karet na obou stranách hru znovu usměrnilo, duel probíhal v souladu s pravidly.

Pěknou samostatnou akci Tuhely vychytal Dutz, ten se blýskl také při dalším pokusu Čížka a Hudečka. Nejblíže k vyrovnávacímu gólu měl Dobeš, který skákavou střelou z dálky nastřelil tyč chodovské branky.

Na opačné straně hřiště se pěkným průnikem do vápna, kde byl velmi důrazně zastaven, blýskl průbojný Kaňok, penalta se ale nepískala. Hvizd sudího naopak přerušil hru po faulu Šaligy na Vachníka, a tak Kaňok ve výhodné pozici ve hře pokračovat nemohl. Tahle úderná dvojice forvardů Spartaku hrozila dál. Po další rychlé protiakci Vachníka Kaňok jen o malý kousek přestřelil.

A když už se tenhle prestižní souboj blížil k překvapivému závěru, třináct minut před koncem přišlo vyrovnání. To po pravé straně unikl a odcentroval Kohout, Dutz na vysoký míč nedosáhl, a tak Vojta Mour snadnou hlavičkou do opuštěné branky pohodlně srovnal na konečných 1:1.

Víc gólů už nepadlo, a tak se body dělily. O vítězný zářez se ještě pokusil po akci Moura a centru Netáhla hlavičkující Tomáš Rolník, ale přestřelil. Brejk a ostrou střelu beka Spartaku Vondráčka pak na druhé straně hřiště zneškodnil skvěle reagující brankář Hvězdy Šnajdr.

Spartak Chodov - Hvězda Cheb 1:1

Branky: 9. Vild 77. Mour

Chodov: Dutz Vondráček, Macák, Kopecký, Ferko . Friedl, M. Bečvář, Vild, Fojtík (88. Kolařík) M. Vachník (89. Pancner). Kaňok. Připraven Šteg.

Hvězda Cheb: Šnajdr Žíla (46. Netáhlo), Šaliga, T. Rolník, Dobeš Kohout (88. Volf), R. Čížek, Šneberger, Mour Tuhela, Hudeček. Připraveni Hampl, Kubinec.

Rozhodčí: Chládek Vokoun, Balhar. DS Sedláček.

ŽK3:3. Přihlíželo 100 čestně platících diváků.

                                                                                                                                  autor: Josef Mihalík