Husarský kousek. Ten se povedl v rámci vloženého 34. kola krajského Fincentrum přeboru fotbalistům Chodova. Ti totiž v domácím prostředí v cestě za záchranou nakonec udolali na stejné vlně nalezené Nové Sedlo 2:1. „V jarní části jsme na chodovském hřišti nedokázali vyhrát ani jedno utkání, takže jsme chtěli tuto nelichotivou sérii přerušit právě v utkání s Novým Sedlem. Navíc se jednalo o derby, ve kterém nechce nikdy nikdo prohrát. Soupeř byl v tabulce jen těsně před námi, takže případné tři body by nás posunuly před něj,“ vysvětloval na úvod Jakub Kopřiva ze Spartaku Chodov.

Lepší vstup do utkání měl Spartak, který si dokázal vytvořit několik dobrých brankových příležitostí. Jednu z nich se povedlo využít chodovskému útočníkovi Lukáši Kočímu, který již v 6. minutě otevřel střelou z úhlu skóre utkání. Jen za několik málo minut si první výbornou šanci vytvořili hráči Nového Sedla, ale hostující Burda nedokázal překonat domácího Zahrádku, když jeho střela skončila jen těsně mimo. Hostující hráči se i nadále snažili vyrovnat, ale bezúspěšně. V 17. minutě mohli opět udeřit i Chodováci, ale samostatný nájezd Lukáše Kočího s přehledem vyřešil brankář Tomáš Pelech. Právě Kočímu se povedlo přidat svoji druhou branku v utkání těsně před koncem prvního poločasu. Ve 44. minutě zatáhl míč do vápna Nového Sedla Jiří Koranda a jeho vyraženou střelu už neměl problém Lukáš Kočí dorazit do odkryté branky. V prvním poločase mohli diváci vidět několik dobrých brankových příležitostí, ale hlavně spoustu osobních soubojů, kterým nahrával mokrý terén.

„Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a vstřelit co nejrychleji branku. To se nám také povedlo, když se prosadil Lukáš Kočí, na kterého hodně spoléháme. Ten pak ještě zahodil tutovku, ale vše si vynahradil chvíli před poločasem, kdy vstřelil druhou branku, která utkání rozhodla,“ bilancoval první poločas Kopřiva

V úvodu druhého poločasu měli mírnější převahu hostující hráči, ale skórovat se jim nepodařilo. Po sérii několika rohových kopů vedli domácí stále o dvě branky. V 60. minutě zahrozil opět Lukáš Kočí, když se Sedelským nepovedla rozehrávka a chodovský útočník trefil z dobrých třiceti metrů svým lobem pouze tyč. Chodovští hráči v následujících minutách bránili svůj náskok. Novosedelští to zkoušeli dlouhými nákopy do domácího vápna, ale v tom kraloval brankář Martin Zahrádka a spartakovští obránci. Přesto se hostům z jedné akce podařilo snížit, když dlouhý míč propadl až ke zcela osamocenému Martinu Wernerovi, který nedal Zahrádkovi šanci. Závěr zápasu patřil hostům, ale ani z jedné akce se jim už nepodařilo brankově prosadit a výhru tak slavili hráči Spartaku. „Do druhého poločasu jsme šli s cílem pohlídat si náskok z prvního poločasu. Začátek druhého poločasu byl bez šancí a utkání mohl definitivně rozhodnout v 60. minutě opět Kočí, ale bohužel pro nás trefil pouze tyč. Pak hrozili především hráči Nového Sedla. Když se jim podařilo snížit, tak jsme se začali bát o výsledek. Naštěstí jsme si náskok pohlídali a vybojovali důležité tři body,“ oddychl si Kopřiva.

Chodov si tak prodloužil svou úspěšnou jarní sérii. Teď ho však čeká hodně silný tým Citic. „Nám se podařilo bodovat v pátém zápase po sobě a všichni věříme, že tři body vybojujeme i v neděli, kdy hostíme Citice. Pokud toto utkání zvládneme, tak se hodně přiblížíme k záchraně v soutěži. Určitě to ale nebude nic lehkého, protože i Citicím jde o všechno, ale my hrajeme doma. Tabulka je strašně vyrovnaná, takže po posledním kole se bude počítat každý bodík. Myslím si, že nějaké ještě uděláme a naopak naši soupeři v boji o sestup ztratí, protože oproti nim máme celkem přijatelný los. Ale uvidíme,“ podotkl Kopřiva.