Zimní dřinu pomalu, ale jistě fotbalisté Spartaku Chodov začínají řádně bodově zúročovat.
A aby ne.

Chodov, který se po podzimní části krajského přeboru překvapivě pohyboval v sestupovém pásmu, vyhlásil před startem jarní části soutěže hon za záchranou. A to se mu prozatím daří. V úvodním kole vyprášil na sokolovské umělce konkurenční Vintířov, kterému nasázel pět branek a nakonec slavil vítězství 5:2. Tři branky Chodováků pak obstaral benjamínek týmu Lukáš Kočí.

„Věděli, jsme, že utkání s Vintířovem nebude lehké, jelikož svou roli hraje i velká rivalita, ale po velmi dobré zimní přípravě jsme chtěli naplno bodovat. To se nám také podařilo. Navíc si na své konto připsal hattrick Lukyn Kočí, kterému tento duel dobře sednul. Toto vítězství nám pak hodně psychicky pomohlo, a hlavně bylo hodně důležité,“ ohlédl se zpátky v čase brankář Spartaku Chodov Martin Zahrádka.

I ve druhém kole si připsali Chodováci na svůj bodový účet plný bodový zisk, když pokořili favorizovaný celek chebského Unionu poměrně hladce 3:0. „Union má kvalitní mladý kádr, proto jsme v tomto utkání mohli jen překvapit. To se taky stalo, když jsme po parádním výkonu slavili překvapivé, ale podle mého názoru zasloužené vítězství. Tohle vítězství bylo pro nás o to cennější, jelikož jsme porazili druhý tým tabulky,“ poukazoval Zahrádka.
Ve třetím jarním pokračování však měli hráči Chodova naordinováno volno. „Určitě jsme nezaháleli, trénovali třikrát v týdnu a poctivě se připravovali na blížící se derby se sokolovskou juniorkou,“ pokračoval chodovský gólman. I on ví, že jeho tým čeká nejtěžší duel jarní části. Na podzim totiž chodovští podlehli favorizovanému Sokolovu B 1:6, takže mu mají co vracet. Jenže je nečeká nic lehkého. Sokolovská juniorka totiž vyhrála všechna tři jarní kola a to čtvrté bude chtít ovládnout i v Chodově.

„V přípravě jsme s juniorkou uhráli nerozhodný výsledek 2:2, kdy ale ani jeden tým nehrál v kompletním složení, ale na druhou stránku jsme se přesvědčili, že se dá hrát s kýmkoliv,“ zamyslel se Zahrádka. Sokolovští, kteří vévodí krajské tabulce a od Chodova je dělí dvacet bodů před dvěma týdny získali do svého útoku z druholigového A týmu zdatnou posilu útočníka Jiřího Mliku, který si hned na své konto v souboji se Starou Rolí připsal hattrick.

„Určitě je to dobrý útočník s ligovými zkušenostmi, ale my jsme během zimní přípravy řádně posílili a omladili kádr, takže určitě se Sokolova nebojíme. Navíc nás trenér Jaroslav Pinc dokáže pořádně fotbalově zbláznit, takže věřím, že to Sokolov nebude mít u nás nijak lehké,“ dodal Zahrádka.
Sokolovské derby začne na stadionu Spartaku Chodov v neděli 3. dubna od 15.00 hodin. „Chtěli bychom pozvat fanoušky, aby nás přišli podpořit na derby v hojném počtu, my uděláme vše, abychom prodloužili naši úspěšnou jarní sérii, i když víme, že to bude nesmírně těžké,“ uzavřel Martin Zahrádka.

Další utkání, Fincentrum: Lokomotiva Karlovy Vary – Baník Vintířov (sobota, 10.15), Jiskra Hazlov – Baník Bukovany (sobota, 10.30), FK Ostrov – Sokol Drmoul (sobota, 16.30), Sokol Citice – Baník Union Nové Sedlo (sobota, 16.30), TJ DDM Stará Role – Jiskra Aš (sobota, 16.30), FC Františkovy Lázně – Baník Královské Poříčí (sobota, 16.30, UMT), Spartak Chodov – FK Baník Sokolov B (neděle, 15.00), SK Toužim – Union Cheb (neděle, 16.30).