Na podzim na hřišti Rakovníka se soupeři rozešli smírně 0:0. „Bylo to úplně otevřené utkání. Na šance jsme byli i lepší a kdybychom byli důraznější v koncovce, tak jsme tam mohli i vyhrát,“ vrací se k podzimnímu vzájemnému zápasu trenér chodovského Spartaku Jiří Schveiner.

Teď se utkají dva poslední týmy tabulky. Rakovník je poslední, Chodov je předposlední. Papírové předpoklady hovoří spíše pro domácí tým. „Rakovník sehrál velmi dobré utkání v Sokolově, dovezl si bod ze hřiště druhého Chomutova. Určitě to nebude lehký zápas,“ varuje před sílou soupeře Schveiner a pokračuje: „Bez pohybu, nabízení se, vůle hrát a patřičné agresivity to nepůjde. Je to všechno o práci,“ říká rezolutně. To se Schveiner snaží vštípit i svým svěřencům. „Doufáme, že to pochopí a naváží na výkony z posledních zápasů jak s Brozany, tak v Litvínově. Rakovník se sám neporazí,“ dodává.

Kde vidí trenér Spartaku slabinu soupeře? „Dopředu je to velmi slušné mužstvo, mají dobré standardky, občas ale mají okénka v obraně. Naší hlavní zbraní bude rychlý přechod do útoku,“ věří kouč Chodova.
Otázkou však zůstává, v jaké sestavě spartakovci nastoupí. Oproti torzu, které nastoupilo v Litvínově, je zatím navíc pouze Kaňok, více však napoví dnešní odpolední trénink.

Chodovští chtějí přesto znovu bodovat naplno. „Půjdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát. Musíme to odmakat, tlačit se do soupeře, dostat ho pod tlak,“ říká Schveiner závěrem.

Program 24. kola: Sobota 8. května – od 10:15 Chomutov – Děčín, od 10:15 Teplice B – Brozany, od 17:00 Vilémov – Jirny, od 17:00 Chodov – Rakovník, od 17:00 Český Brod – Litvínov. Neděle 9. května – od 10:15 Most B – Kladno B, od 10:15 Admira Praha – Př. Kopanina, od 17:00 Sokolov B – Čelákovice.