Nováčka v sokolovském dresu Panajotise Kucalase umístil kouč Baníku Daniel Šmejkal pro utkání s Táborskem „pod čáru". Tedy na lavičku náhradníků. Tam se 22letý obránce ale příliš neohřál, ve 4. minutě šel na trávník. „Nečekal jsem to, šel jsem si na hřiště pěkně v klidu v teniskách, posadil se na střídačku," říká.

Jenže ve 20. vteřině se srazili Vondráček s Hofmannem a trenér Sokolova vzápětí ukázal právě na Kucalase. „Začátek utkání byl hektický. Věděl jsem, že je to špatné, hned volali doktora. Zamířil jsem se rozběhat, dal jsem si šest sprintů a šel jsem na to," přibližuje.

V nelehkém naskočení do duelu ho podpořili spoluhráči. „Bylo to v pohodě, Víťa Vrtělka a kluci mě povzbudili, pomohli mi," děkuje.

V hlavě se ale musel hlídat. „Řekl jsem si, že musím hrát jednoduše, nic nevymýšlet, abych hned neudělal nějakou chybu. Dal jsem si dva tři balony na jistotu, pak už to bylo v klidu, dostal jsem se do toho," oddechl si hráč s řeckými kořeny, který prošel pražskou Spartou.

Dělbu bodů považuje Kucalas za vcelku spravedlivou, i když… „Remíza byla asi zasloužená. Škoda že jsme neproměnili ještě nějakou příležitost, protože šance jsme tam měli. Kdybychom přidali druhý gól, nikdo by se určitě nezlobil, na výhru jsme měli," míní.

Táborsko sokolovská defenziva dokázala až na drobné výjimky držet na uzdě. „Řekli jsme si, že musíme být důslední, posouvat se, nedělat chyby, neotvírat vzadu okénka, protože soupeř hrál na brejky. Přeučil to vždy sklepl a hned vyjížděly jejich kraje, to jsme si pohlídali," uzavírá obránce Baníku.