Ve středuod 17 hodin se hraje pohárové utkání fotbalistů Baníku Sokolov a AC Sparta Praha. Tento duel patří mezi ty rizikovější, čeká se nadstandardní návštěva, přijedou nevalně známí fanoušci sparťanů, a tak jsme se zeptali obchodního ředitele FK Baník a člena představenstva Daniela Kocoura na to, co diváky oproti klasickým mistrovským utkání odpoledne čeká.


Je na pohárový duel se Spartou omezená kapacita sokolovského stadionu?

Kapacitu stadionu uvádíme orientačně kolem 5000 diváků. Se žádným omezením ohledně kapacity nepočítáme. Předpokládáme, že divácká návštěva se bude při utkání pohybovat kolem 6000 diváků, což si myslíme, že stadion pojme!


Kolik vstupenek bude možné sehnat ještě v den utkání na kasách a kolik jich bylo původně v prodeji?

Celkem bylo vyskladněno cca 7200 vstupenek. K dnešnímu dni bylo v předprodeji prodáno cca 3700 vstupenek a na utkání tak zbývá k prodeji cca 3500 vstupenek.


Jaká opatření muselo vedení FK Baník na toto utkání podstoupit?

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi rizikové utkání, tak jsme se sešli se všemi bezpečnostními složkami a dohodli se na následujících opatřeních:
1. Největším problémem je nedostatek parkovacích míst. Proto budou poblíž stadionu provedeny po dobu utkání uzavírky některých ulic. Úplná uzavírka se bude týkat ulice Slovenská, od 15 do 20 hodin bude uzavírka ulice Vítězná až po Heliport a dále bude částečně uzavřena i ulice Lipová u areálu zdraví, kde je ale nutno zachovat průjezd vozidel k STK.
2. Na parkovištích bude organizovat parkování pořadatelská služba, dopravní situaci ve městě pak budou koordinovat dopravní hlídky Policie ČR.
3. Na stadionu budou pro fanoušky domácího celku k dispozici tři pokladny (dvě u hlavního parkoviště a jedna za hlavní tribunou směrem od zimního stadionu), pro fanoušky hostujícího celku pak pokladna u vstupu do tenisových kurtů.
4. Pro fanoušky hostů je uvažován rozšířený sektor, tak jak tomu bylo v minulé sezoně v zápase s Bohemians 1905. V tomto sektoru bude mít dozor Policie spolu s dalšími bezpečnostními složkami!
5. Stadion a pokladny budou pro fanoušky otevřeny od 15.30 hodin.
6. Na všech pokladnách bude při vstupu prováděna osobní kontrola fanoušků (zákaz veškeré pyrotechniky či podobných prostředků).
Přesto žádáme všechny místní fanoušky, aby pokud možno navštívili toto utkání pěšky a nejezdili na zápas automobily. I přes rozšíření máme omezené parkovací plochy, jelikož se očekává velký příliv fanoušků z okolních či vzdálenějších měst.


Fanoušci Sparty jsou známí svým chováním před utkáním, během něj i po něm. Připravili jste se i na tento fakt?

Samozřejmě, ve spolupráci s Policií ČR máme vše mapované a na situaci jsme všichni maximálně připraveni. K vlakovému nádraží budou připraveni linkové autobusy, které hostující fanoušky přepraví na místo bývalého heliportu, odkud budou za účasti Policie ČR fanoušci hostů doprovázeni do určeného sektoru, kde bude prováděna jejich osobní kontrola.