Přestože počasí nebylo nejlepší, tak si do ochozů znojemského stadionu našlo cestu poprvé v sezoně přes tisíc diváků, kteří ze začátku utkání sledovali vyrovnaný duel. Až jedenáctá minuta přinesla první zajímavou šanci domácích. Záložník Znojma Miro Kovačić ale trefil pouze brankáře Sokolova.

Hostující gólman Jaroslav Belaň se musel činit také proti střele hráče Znojma Tomáše Okleštěka a vyrazil míč na rohový kop. Ve dvacáté minutě poprvé zafungovala souhra dua útočníků domácích Libora Žondry a Jana Pázlera, když Žondra vyslal do samostatného úniku svého spoluhráče, který nedal brankáři Sokolova šanci zasáhnout.

„Libor Žondra mi to poslal přímo ideálně do běhu mezi stopery, já si to potáhl a zamířil na bližší tyč. Pak jsme trochu polevili a Sokolov zahrával několik standardních situací," uvedl střelec první trefy utkání, domácí fotbalista Pázler.

Sokolovští mohli brzy srovnat, ale útočníkovi Marku Červenkovi chyběly milimetry, aby tečoval centrovaný míč do znojemské sítě.

Následně nabuzený hráč Znojma Pázler málem podruhé skóroval, ale jeho střela byla vyražena jen na rohový kop.

V závěru poločasu měl Sokolov tlak a dvakrát nebezpečně střílel. Nejprve obránce Stanislav Hoffman trochu zbrkle přestřelil znojemskou branku a vzápětí trefil záložník Jakub Dvořák jen boční síť branky střežené brankářem domácích Jakubem Andrejkem. „Zápas rozhodují proměněné šance a hra ve vápně. To dnes domácí ovládali lépe a zcela jednoznačně zápas vyhráli," okomentoval střetnutí trenér Sokolova Daniel Šmejkal.

V sedmapadesáté minutě hlavičkoval nebezpečně osamocený útočník Sokolova Červenka, ale jeho pokus šel mimo znojemskou branku a brankář nemusel zasahovat.

Poté skvěle napadal hráč Znojma Žondra a dostal se do samostatného úniku, ale nakonec byl na hranici pravidel zastaven.

Další zmařená šance v podání záložníka domácích Kovačiće již byla po faulu Sokolovských a nařízen byl pokutový kop. Na ten se postavil zkušený obránce Znojma Todor Yonov a jeho střela končila pod horní tyčkou.

Znojmo své soupeře k ničemu vážnějšímu již nepustilo a dokráčelo si tak pro výhru 2:0. Oslavilo třetí výhru v řadě a 270 minut neinkasovalo.

„Jsem šťastný, že se nám konečně podařilo doma vyhrát v lize a že máme tři body. Sokolov jsme prakticky k ničemu nepustili a mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem," uvedl trenér Znojma Oldřich Machala.

Baníku patří po 11 kolech soutěže ve velmi vyrovnané tabulce šestá příčka, se ztrátou tří bodů na postupové druhé místo. V sobotu čeká sokolovské hráče na domácím trávníku hornické derby proti severočeskému Mostu.                                                                         (mas)