DDM Stará Role - Baník Vintířov 5:3

Žádný opatrný úvod, ale ostrý raketový start měl do zápasu Vintířov, který šel do vedení už ve 3. minutě. A za čtvrthodinu hry už vedl dokonce 2:0. Stará Role stihla do poločasu vyrovnat a dalšími třemi góly pak dokonale otočila zápas, který bezpečně vyhrála.
Už úvodní gól utkání byl přímo výstavní. Na kolmou přihrávku si naběhl Neudert a parádní trefou z dvaceti metrů vymetl šibenici, 0:1.
Deset minut na to zahrál Neudert rohový kop na Škardu a jeho vydařená hlavička skončila podruhé v síti, 0:2.
Pak už se začínala prosazovat Stará Role. Khodl vysunul kolmou přihrávkou Sochora a ten sám na brankáře svou šanci ve 24. minutě bezpečně proměnil, 1:2.
Devět minut poté už Starorolští vyrovnali. Pěknou křídelní akcí zprava se prosadil hbitý Khodl a jeho střela z ostrého úhlu si našla cestu do sítě, 2:2.
Druhá půle už byla plně v režii Staré Role. Nejdříve ale zahrozil Vintířov. Hrudkaj se Škardou vypracovali gólovku Klemerovi, ale ten svoji velkou šanci neproměnil. V 55. minutě přišel třetí gólový úder Role. Jordán centrem z trestňáku našel Vašíčka a ten přesnou ranou z blízka přivodil dokonalý obrat ve vývoji utkání, 3:2.
Chvíli na to se skvělými zákroky blýskli oba brankáři. Rolský Kolbaba kryl těžkou střelu Klemery a Zima na druhé straně hřiště vychytal prudkou hlavičku Kastla.
V 74. minutě uvolnil aktivní Jordán Vašíčka a ten své sólo na osamoceného brankáře proměnil, 4:2.
V 80. přišla další parádní akce Staré Role. Sochor centrem zleva oslovil Plevu a ten perfektní ranou do šibenice nedal brankáři žádnou šanci, 5:2.
Za dvě minuty sice nechtíc, ale přesto fauloval ve vápně Stýblo, a kapitán vintířovského týmu Klemera nařízený pokutový kop bezpečně proměnil a korigoval na konečných 5:3.
„Nezachytili jsme začátek utkání a pustili jsme soupeře do dvoubrankového vedení. Do poločasu jsme stav vyrovnali a po změně stran dovedli zápas do vítězného konce. Druhá půle zápasu už byla podle našich představ,“ řekl k průběhu utkání trenér vítězného týmu Jaroslav Slabý. Toho kromě dobré kombinační hry jeho svěřenců ve druhé části zápasu jistě potěšilo i dobré střelecké zakončování jeho hráčů.
Branky: 24. Sochor, 33. Khodl, 55. a 77. Vašíček, 80. Pleva – 3. Neudert, 14. Škarda, 82. Klemera z PK.

Stará Role: Kolbaba – Roubíček (63. Gubetina), Stýblo, Hořt, Kothera – Belický, Vašíček, Sochor, Žigar (46. Jordán) – Pleva, Khodl. Trenér: Jaroslav Slabý.
Baník Vintířov: Zima – Vytrčil, Pazdera, Hrudkaj, Myslivec – Neudert, Černý, Klemera, Kastl – Tráva, Škarda. Ve 2. půli střídali Kotlman, Zahrádka.
Rozhodčí: M. Novotný – Janoušek, Rousek.
Hráno slušně a bez karet. Sledovalo 70 diváků. (mi)