Oba sokolovské celky, které postoupily do krajského přeboru hrají ve 4. kole nejvyšší krajské soutěže na domácím hřišti.
Houžavnatý celek SKF Kraslice zítra od 14 hodin hostí mužstvo Dolního Rychnova. Utkání má příchuť derby. „V Novém Sedle jsme selhali především po taktické stránce a i když jsme předtím dva zápasy vyhráli, na hřišti Baníku jsme zaplatili nováčkovskou daň a dá se říci, že i s úroky. První půli jsme totiž měli více ze hry i šance,“ shrnul kraslický trenér Walter Schwarz první porážku Kraslic v přeboru.
„Pokud se ale vyvarujeme taktických chyb a nedostatků, po kterých jsme v Sedle inkasovali hodně laciné branky, pak věřím, že můžeme s Rychnovem uspět,“ myslí si Schwarz. Ten věří, že příjde opět hodně diváků, jako například proti FC Cheb. „Jsme nováčci, proti Chebu byla na hřišti skvělá atmosféra. Přišlo hodně lidí a nám se zápas vydařil. Divákům jsme se pak odvděčili dobrou hrou a čtyřmi góly. O stejně dobrý výkon i úspěch se pokusíme i zítra proti Rychnovu, i když samozřejmě víme, že to bude těžší soupeř. Ale budeme bojovat,“ zve Schwarz diváky do ochozů.
Ještě atraktivnějšího soupeře než Kraslice bude mít zítra dopoledne Královské Poříčí. To totiž hostí celek Trstěnic, které ještě ani jednou nezaváhaly. Vysoko porazily FC Cheb a Nové Sedlo. Recept jak exdivizní mužstvo potrápit mohli Poříčáci vidět minulý týden v Rychnově, kde Trstěnice vyhrály jen těsně 3:2 a navíc gólem až v poslední minutě.
Na hřiště soupeře jede Spartak Chodov, který zamíři do Ostrova. Ten v minulém kole porazil Novou Roli 2:0, kdežto Spartak remizoval se Starou Rolí 0:0. „S Rolí jsme hráli doma a naším cílem bylo pochopitelně vyhrát, ale nepodařilo se to. Takže ztracené body se pokusíme získat zpět v dnešním utkání v Ostrově, i když tam to bude také těžké,“ je si trenér Jiří Vican vědom kvalit soupeře.
„I když máme několik zraněných hráčů a marodka v týmu je po úvodních kolech dost velká, v mužstvu je zdravý a bojovný duch. A právě na této devize budeme stavět. Ostrov má silný tým a tak je naprosto jasně, že náš bodový úspěch nepříjde sám od sebe,“ dodal Vican, který si na Karlovarsko s mužstvem pojede pro další tři body.