Sousedské derby mělo šmrnc a ostrý říz. Bojovný průběh zápasu gradoval v ostrém závěru, kdy strhující souboj o výsledek rozhodl ve prospěch hostí až střídající Širochman.

BU Nové Sedlo 0
Spartak Chodov 1

Úvod, ale i další průběh utkání byl dlouho herně vyrovnaný. Dobře motivovaní a zdravě vyhecovaní baníkovci dlouho drželi krok s favorizovanými hosty a i když si Spartak postupem času vytvořil převahu, do útočného zakončení se dlouho nemohl dostat. První nebezpečná střela Gvizda mířila metr vedle. Ve 27. minutě už měli hosté první gólovku, Dušek zahrál roh k přední tyči na Správku, který hlavou prodloužil míč na zcela volného Romana Hányše, ale ten v rodinném souboji svého bratra Martina v brance Sedla nepřekonal. Jeho rána zblízka mířila nad. Po centru Duška minul z gólové pozice Štěpán, tvrdá střela Duška jen o kousek minula horní růžek Hányšovy branky. Na druhé straně prudce vypálil Neudert, ale jeho projektil dolní koutek brány Spartaku jen o fous minul.
V úvodu 2. poločasu favorizovaný Chodov zabral a zatlačil baníkovce do ofenzivy. Prudkou střelu Kaňoka Hányš vyrazil na roh a po jeho rozehraní vlétl do gólové pozice Vondráček, avšak v pádu minul. Na hlavičku domácího Suchého už hosté po centru Hejla odpověděli gólem. Šťastnou ruku měl při střídání trenér Spartaku Vican. Ve snaze oživit ofenzivu poslal v 66. minutě na hřiště namísto zadáka Obešla útočného Širochmana a ten se tři minuty na to odvděčil vítězným gólem. Z druhé jako přes kopírák po sobě jdoucí rychlé útočné akce Gvizda zleva, se už Širochman nemýlil a z jeho přihrávky proti noze uklidil míč zblízka do volného prostoru branky – 0:1. Hosté vedli a emoce na hřišti vzplály. Krátce po gólu přehnal svou bojovnost Suchý, když ostrým šlapákem doslova sestřelil Draxala, a oba museli ze hřiště. Suchý po druhé žluté obdržel červenou kartu a byl vyloučen. Draxal musel být pro zranění vystřídán. Závěr zápasu pak byl hodně nervózní, dohrávalo se ve výbušné atmosféře. Fotbal jako řemen ozdobila parádní technická akce Machulky a prudká střela Gvizda nad. Bojovní domácí šli za vyrovnáním a měli i další šance. Po rohovém kopu Hejla se v gólovce zjevil stoper Joza, ale neproměnil ji. Z prudkého trestňáku pak zamířil Správka vedle. V hektickém závěru se ještě děly zajímavé věci. Dravý průnik Kovaříka do pokutového území hasil na poslední chvíli tvrdým zákrokem na hranici regulérnosti Vondráček, kýžený vyrovnávací gól domácí nedali ani ze šance v již nastaveném čase. Do vinglu branky umístěnou střelu Hejla Dutz s námahou vyrazil a dorážka mladičkého Farkaše vyrovnávací gól také nepřinesla. Těsné vítězství favorizovaného Chodova lze tedy považovat za šťastné, ale vzhledem k celkovému obrazu hry snad i za zasloužené, ale především za perně vybojované.
Gól: 69. Širochman. Rozhodčí: Štěrba - Hrabovský, Balhar; ŽK 6:2 (20. a 72. Suchý, 24. M. Hányš, 83. Belbl, 86. Hejl, 89. R. Müller – 23. Kaňok, 70. Správka), ČK 1:0. Rušné derby vidělo 200 diváků.
BU Nové Sedlo: M. Hányš – Planěk (80. Farkaš), Joza, R. Müller, M. Müller, - Belbl, Uzlík, Hejl, Kovařík – Suchý, Neudert. Trenér: Béďa Rychna, asistent Josef Werner.
Spartak Chodov: Dutz – Obešlo (66. Širochman), Macák, R. Hányš, Dušek –Machulka, Správka, Draxal (74. Šellong), Štěpán (46. Vondráček) – Gvizd, Kaňok. Trenér: Jiří Vican, asistent Jarda Pinc.