Velice prestižní a vypjaté sousedské derby utkání krajského přeboru v Novém Sedle vyhrál po tuhém boji nejtěsnějším možným poměrem 1:0 hostující Chodov, který tak, tři kola před koncem soutěže, stále ještě živí naději na postup do divize.

Před víkendovým kolem ztrácel Spartak na vedoucí Toužim pouhý jeden bod, a tak, aby si udržel naději, musel v Sedle bezpodmínečně vyhrát. A to se také stalo. Souboj o postup na dálku s Toužimí je tak pro Chodov i nadále otevřený.

„Bylo to derby utkání se vším všudy. Se vším, co k derby patří. Zápas to byl rušný, vypjatý a dvěma stovkám diváků se určitě líbil. Jen té vyhrocenosti a mnohdy až přehnané rivality bylo příliš. A to hlavně v závěru utkání,“ měl trenér Vican zřejmě na mysli pasáže zápasu, kdy vzplály emoce a na hřišti to několikrát zajiskřilo. Dohrávalo se na hřišti ve výbušné a v ochozech ve značně bouřlivé atmosféře.

Tábory příznivců obou týmů, kterých bylo v hledišti asi půl na půl, chtěly pochopitelně vidět vítězství svého týmu. Šťastnější byli hosté. Cennou výhru jim svým gólem vystřílel jednou ze svých dvou ran, z nichž ta druhá byla přesná a skončila v síti, střídající Širochman. Ten byl v té době na hřišti zhruba tři minuty, když rozhodl zápas. Trenér Vican měl tedy při střídání opravdu šťastnou ruku.

Zdravě nažhavení baníkovci už ale nevyrovnali. Byť dohrávali o deseti, když byl v zápalu boje o míč po druhé žluté kartě v 72. minutě vyloučen Suchý, přesto si několik šancí na srovnání stavu vypracovali. Neproměnili z nich ale ani jedinou.

„Tohoto vítězství si ceníme opravdu moc,“ hodnotí dále Vican. „Na menším hřišti se hůře kombinuje a častěji dochází k osobním soubojům. Za to, že tento nelehký zápas naši borci zvládli, jim musím vřele poděkovat. Jejich zodpovědný přístup k utkání byl opravdu příkladný. Všichni jsme také moc rádi, že jsme prolomili tradici. Chodov v posledních derby zápasech totiž v Sedle nevyhrával,“ upřesňuje Vican, který v pěti předešlých letech trenérsky působil právě v Novém Sedle.

Nyní již druhou sezonu působí v Chodově a s ním i trojice dříve novosedelských hráčů - Machulka, Gvizd a R. Hányš. I to bylo na derby pikantní.
„Myslím, že zápas rozhodla větší touha po vítězství a lepší fyzická připravenost,“ uzavřel svůj pozápasový komentář trenér vítězů Vican. A nutno dodat, že rozhodlo i štěstí, které obvykle přeje lépe připraveným.

Rovněž dočasní trenéři B. Rychna a J. Werner, kteří povedou fotbalisty Nového Sedla jen ve zbytku této sezony, mohou být s výkonem svých svěřenců spokojeni. Ti zahráli na hranici svých možností a favorita zápasu řádně potrápili. A za svůj výkon ani za nepříznivý výsledek se rozhodně stydět nemusí. Ba spíše naopak. Odvedli maximum, a i když prohráli, tak čestně a se vztyčenou hlavou.

J. Mihalík