Spartak, velký favorit tohoto zápasu, byl v tomto derby utkání fotbalově lepší, měl více ze hry i více šancí, z nichž alespoň dvě proměnil, a zaslouženě vyhrál.

Spartak Chodov 2
SK Dolní Rychnov O

Žhavý favorit tohoto utkání vlítl do zápasu jako uragán a hned od začátku měl několik dobrých brankových příležitostí.
Úvodní zástřelné rány mířily mimo. Po centru aktivního Gvizda vypálil v 10. minutě z rohu malého vápna Machulka, ale první gólová šance zápasu skončila rovněž mimo branku.

O chvíli později předvedla dvojice Gvizd, Kaňok pěknou křídelní akci po levé straně hřiště, ale Gvizdovi střela nevyšla.
Po něm se v brance hostí poprvé blýskl gólman Sloboda, nad jehož startem v utkání dlouho visel otazník. Nejprve vyrazil prudkou ránu Kaňoka k tyči do pole, opakovanou tvrdou střelu Štěpána pod břevno vytěsnil na roh. Po rohovém kopu Duška pak Macák hlavičkoval nad.
Úvodní nápor Spartaku ani jeho kanonáda nepolevovaly. Prudká střela Kaňoka byla včas sražena, opakovaný pokus Hányše mířil vedle. Neujaly se ani dvě pohotové, ale značně nepřesné rány Machulky.

Ale pozor. Do té doby téměř neškodní hosté zahrozili rychlým brejkem a nebezpečnou přízemní dělovkou Moravce k tyči. Brankář Dutz však byl pozorný a tento prudký projektil vyrazil.

Po půlhodině marného dobývání branky hostí přeskupil trenér Spartaku sestavu. Ze záložní řady vysunul do útočného hrotu průbojného Gvizda, který byl později ve druhém poločase strůjcem vítězství domácích.

Festival zahozených šancí Chodovských ještě pokračoval i v závěru první části hry. Kaňok z výhodné pozice nastřelil jen nohu jednoho z obránců, další jeho ránu pod břevno vyrazil skvělým zákrokem Sloboda na roh.
Krátce po změně stran předvedli dobrý útok hosté, Vogel ho ale zakončil ranou vysoko nad. Ke konci první hodiny hry domácí poprvé udeřili, když Gvizd v tvrdém souboji na samé hranici regulérnosti vybojoval u lajny míč, odcentroval a Kaňok přesnou hlavičkou do dolního kouta branky nedal brankáři hostí šanci a poprvé rozjásal domácí diváky, 1:0.

Tentýž hráč Spartaku pak krátce nato spálil další tutovku zblízka.
V 67. minutě “lišák“ Machulka z rohu velkého vápna šibalským obloučkem nastřelil břevno. I přes značnou převahu domácích, zásluhou jejich neproměněných šancí, byl stav zápasu stále jen velmi těsný a výsledkově stále otevřený. To hosté vycítili a zle zahrozili. Po centru matadora Jílka se v 72. minutě zjevil v super šanci Sekáč, ale zblízka hlavičkoval nad.

O dvě minuty později však přišlo definitivní rozuzlení a potvrzení zaslouženého vítězství domácích.
Poslední stoper hostí chyboval, Gvizd se snadno zmocnil míče, narážečkou si ho vyměnil s Kaňokem a tento pořádně vydařený „ťukes“ zakončil Gvizd efektním doťuknutím a gólem do prázdné branky na 2:0.

Bylo rozhodnuto. Do konce zápasu se už stav nezměnil a derby se v poklidu dohrálo. Přímý volný kop Jílka v závěru prosvištěl nad, hlavičku Gvizda po rohu Kaňoka na opačné straně hřiště spolehlivě zneškodnil brankář Sloboda.
V již nastaveném čase unikl střídající Szako, jeho prudká střela však mířila vedle. Očividná snaha hostí na domácí Chodov nestačila.
Bezpečné vítězství Spartaku je fotbalově spravedlivé a naprosto zasloužené.

Více podrobností si přečtete v pondělním vydání Sokolovského deníku

(mi)