Divizní fotbalisté Baníku Sokolov po nepodařeném utkání na Vltavínu hostí zítra od 17 hodin celek Chomutova, který se oproti podzimu herně zvedl a na jaře má jednu z nejlepších bilancí mužstev.
Naposledy baníkovci prohráli na hřišti Vltavínu 3:0. „Domácí nás hodně překvapili kvalitou, takových sedmdesát, osmdesát minut nás neustále presovali a kluci si s tím absolutně nevěděli rady,“ přiznal trenér juniorky Milan Pari. Proto asi ani nebylo divu, že Vltavín předtím v domácím prostředí porazil i rezervu Kladna napěchovanou ligovými borci. „My jsme byli pod tlakem, měli jsme snad jen dvě šance, jinak nás domácí vůbec k ničemu nepustili,“ dodal Pari k utkání.
Zítra to ale jeho svěřenci nebudou mít o nic lehčí, přijede Chomutov. „Tomu se na jaře daří a prakticky se dostal z poslední příčky. Mimochodem porazil právě Vltavín a i posílené Kladno B. Takže nás čeká velice těžké utkání,“ myslí si kouč. Ten už do konce sezony nemůže počítat s Brettschneiderem. „A navíc někteří další hráči nemají formu. Ale nevzdáváme nic, zkusíme to zlomit,“ věří Pari.
Předzápas juniorce obstarají ligoví žáci, kteří hostí Marilu Příbram. Té mají co vracet, neboť na podzim tam prohráli vysoko 6:2. „Náš nevydařený výlět do Pardubic, kde jsme prohráli 5:1 je už zapomenutý. V týdnu jsme se poctivě připravovali na nebezpečno Příbram. Je to náš poslední domácí zápas v sezoně a pokud si chceme udržet naše současné postavení v tabulce až do konce soutěže, musíme nutně uspět,“ je si vědom trenér starších žáků Luboš Váša.
Jeho svěřencům se na jaře moc nedaří. „Ztratili jsme už spoustu bodů, budeme rádi když udržíme současné sedmé místo, protože soupeři za námi, Pardubice, Bohemians a Motorlet nás už začínají dýchat na záda,“ vypozoroval z tabulky Váša. Navíc se v lize začínají dít věci, například dlouho nevýrazné Kladno vyhrává zápas za zápasem. Naštěstí Baník nemá existenční problémy. Zápasy sehrají od 14 (starší) a 15.45 hodin (mladší žáci).