Výtečný soupeř, nádherný zápas a skvělý závěr. Tak nějak by se dal charakterizovat mistrovský zápas juniorky s fotbalově vyspělým Chomutovem.

FK Baník Sokolov B 3
FC Chomutov 1

Sebevědomý soupeř ze severu Čech, který je divizním celkem jara, odehrál výborný zápas. Byl nebezpečný hlavně ze standardních situací, ale nakonec se musel sklonit před kvalitním výkonem juniorky. Nejlepší výkon jara znamenal pro juniorku tři body o to cennější, že je získala právě s Chomutovem. Posily z A – mužstva byly na hřišti vidět a tak důležité divizní body zůstaly v Sokolově.
Chomutov začas s velkým sebevědomím a dobře kombinoval, ale dobrá defenzíva juniorky soupeři nic moc nedovolila. Naopak ve 26. minutě zahrozil střelou ze střední vzdálenosti Svůra, ale brankář si s jeho pokusem poradil. Hned o minutu později se do slibné situace dostal Mlika, jehož střela ze strany minula branku. Hosté měli první šanci ve 29. minutě, kdy Ottmar zachránil juniorku před pohromou po hlavičce soupeře a následné střele. Po dalším centru mířil nebezpečný Heřman jen těsně vedle a tentýž hráč netrefil branku technickou střelou ani ve 38. minutě. V závěru poločasu ještě Ottmar chytil střelu Doksanského. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu, kdy šance ke střelení branky byly vyrovnané, ale hosté měli přece jen mírnou územní převahu.
Druhý poločas byl ze strany juniorky ještě kvalitnější. Vědomí, že s takto kvalitním soupeřem dokáže držet krok, zvedalo domácím hráčům sebevědomí a důrazné napadání dělalo technickým hráčům soupeře potíže. Výsledkem byla 55. minuta a závar před brankou soupeře, několik zblokovaných střel uvnitř pokutového území a závěrečná střela Bastla, která ale skončila těsně mimo hostující branky. Hosté se dostali ke slovu v 64. minutě, ale střelecký pokus Ottmara nepřekvapil. Přišla 67. minuta a akce z pravé strany, míč se dostal k Vítkovi a ten se trefil náramně pod břevno – 1:0. Juniorka dál pokračovala v dobré hře a po centru Čertíka v 69. minutě se míč odrazil k Mlikovi, ten ale těžký balon do branky nedostal a zamířil nad. Mlika měl šanci ještě v 83. minutě, kdy se individuálně prosadil přes obránce soupeře, ale brankáře neprostřelil. Juniorka se radovala podruhé, když Kopřiva kopal rohový kop, míč doslova posadil na hlavu Rojky, ten věděl co s ním a bylo to 2:0. Snaha hostů o korekci výsledku brzdila i nadále výborná defenziva juniorky. Jenže jak jsou hosté nebezpeční ze standardních situací ukázala 86. minuta, když do branky míč po centru usměrnil Štípek a upravil stav na 2:1. Juniorka ale na rozdíl od předchozích zápasů své vítězství udržela a v nastaveném čase své vedení ještě zvýšila přesnou střelou Prchala k tyči na 3:1. Navíc Prchal byl v té době na hřišti sotva půl minuty a parádní střelou dal juniorce jistotu tří bodů.
Branky: 67. Vítek, 84. Rojka, 93. Prchal – 86. Štípek. Rozhodčí: Blaschke – Jelínek, Bacík, ŽK 3:3 (Rojka, Vůjtěch, Svůra – Heřman, Štípek, Eiselt). Diváků: 140.
Sestava juniorky:
Ottmar – Vítek, Hájovský, Gajdoš, Kopřiva – Zucker (50. Bastl), Vůjtěch, Svůra, Čertík (81. Provazník) – Mlika (93. Prchal), Rojka.