Veřejnost nechť se nějak neděsí ani neleká. Do Krajkové nevtrhla obávaná šelma, ale zamířila tam zásilka hned pěti originálních zápasových fotbalových míčů značky PUMA, které místní fotbalový oddíl Dynamo vyhrál ve vypsané soutěži FAČR (Fotbalová asociace České republiky).

Jak je to vůbec možné, že tahle na mapě jen malá fotbalová víska měla tolik sportovního štěstí najednou? Návod či recept byl zdánlivě snadný, byť vyžadoval rychlost, pružnost a pohotovost v jednání.

„Těsně po Novém roce jsme náš fotbalový oddíl přihlásili do jedné akce Fotbalové Asociace České republiky, která měla zároveň soutěžní charakter,“ uvádí na vysvětlenou Jitka Lukešová, jednatelka fotbalového oddílu Dynamo, a dál upřesňuje, jak vůbec Krajková k takovému štěstí a téhle originální věcné ceně vůbec přišla.

Rychlá reakce = pět míčů

„Pro náš malý oddíl je to velmi vítaná a cenná odměna. Přišla za rychlé využití Hromadné platby členských příspěvků pro projekt členství ve FAČR. Ta soutěž byla vyhlášena s tím, že prvních pět do tohoto nového projektu přihlášených oddílů bude odměněno těmito hodnotnými cenami. No a my jako Krajková jsme se mezi těch prvních pět přihlášených opravdu vešli.“

Krajková pohotově a včas chytila začátek období obnov členství ve Fotbalové asociaci. Nejsnaživějších a nejrychlejších pět klubů v rámci republiky se pak FAČR rozhodla odměnit pěti zápasovými fotbalovými míči značky PUMA.

„Z těch nádherných pěti míčů máme opravdu velkou radost,“ neskrývá paní Lukešová, která z pozice své funkce jednatelky fotbalového oddílu Dynamo Krajková tenhle klub do výše zmíněné soutěže rychle a pohotově pár dní po Novém roce přihlásila.

Rychlost, obratnost a pohotovost jsou devizy, které se ve sportovním životě vždy vyplatí. Být akční se vyplatilo také jednatelce fotbalového oddílu Dynamo Krajková Jitce Lukešové. Byl to její mistrovsky rychlý a obratný počin. Tomuto aktivnímu oddílu z malé obce na Sokolovsku přijde zmíněná výhra pěti míčů opravdu vhod.

Tenhle byť vesnický, přesto velmi agilní fotbalový oddíl se tuží a má se čile k světu. Docela nedávno zde byly vystavěné zcela nové zděné kabiny s veškerým příslušenstvím, proběhla tu celková úprava travnatého hřiště a jeho blízkého okolí. Viditelný je i vzestup celkové úrovně a výkonnosti zdejšího fotbalu.

Muži vedou tabulku sokolovského okresního přeboru a mají zaděláno na vytoužený a svůj historický první postup do krajské 1. B třídy. Rovněž mládí a malý fotbalový potěr mají v krajkovském Dynamu zelenou.

FAČR předala cenu

„Třeba vám ty zbrusu nové PUMA míče dopomůžou k vašemu vysněnému postupu do krajské soutěže. K téhle výhře vám samozřejmě srdečně gratuluji,“ pronesl zaměstnanec FAČR při předávání pěti míčů výhernímu oddílu. To se uskutečnilo v Habartově na malém hřišti s umělým trávníkem, kde Dynamo Krajková během zimních měsíců trénuje.

Míče převzali zástupci z řad hráčů mužů i žáků Dynama. „Ty vyhrané balony nám určitě skvěle poslouží. Kromě mužů si je užijí také naši žáci,“ pronesl trenér Petr Player, který si docela nedávno udělal základní trenérskou licenci. „Dokud tu licenci neměl, nebyl na nás tak přísný a náročný,“ ozývá se z početného hráčského kádru mužů, který čítá dohromady přes dvacet borců, což mnohé oddíly z okresu mohou Krajkové jen tiše závidět.

„Ukočírovat přes dvě desítky hráčů není vůbec jednoduché. Ten prodělaný trenérský kurz a získaná licence mi daly mnohé. Ty naše tréninky jsou teď mnohem kvalitnější, ale i pestřejší a zajímavější. Jsem moc rád, že nás chodí tolik. Hráči mají chuť na sobě tvrdě pracovat i ctižádost pozvednout svoji výkonnost,“ pochvaluje si kouč Petr Player, bývalý hráč Dynama.

Jak vidno, výhra padla na úrodnou půdu. Nechť se tedy krajkovský fotbal rozvíjí a vzkvétá dál. A těch pět kvalitních a originálních zápasových míčů značky PUMA ke zvýšení úrovně místního fotbalu jistě také výrazně přispěje.

Tož dynamovci, hodně štěstí a úspěchů do jarní části sezony. A s novými míči PUMA hodně vítězných gólů do sítí vašich soupeřů.

Autor: Josef Mihalík