Do Slavie přestupoval z druholigového Sokolova jako naprosto neznámý hráč, jistě si na ono léto 2007 vzpomínáte.

A nyní? František Dřížďal převlékl sešívaný dres za brněnský jako bek ostřílený těžkými zápasy v Lize mistrů a držitel dvou ligových titulů.

Nebere letní transfer jako krok zpátky? Tedy přesun z prvního týmu již skončené sezony do mužstva jedenáctého? "To ne, je to nová motivace. A Brno nepatří tam, kde skončilo, má větší potenciál ,“ říká obránce, jehož dvouletý úsek kariéry se prakticky neoznačuje jinak než jako zázračný.

Proti Slavii jste nastoupil ve čtvrtek na turnaji v Nové Včelnici a radoval se z vítězství 1:0. Bude to tak pokračovat i nadále?
Doufám, že ano. Hrajeme spolu už ve druhém kole, rád bych slavil vítězství.

Oba celky se už utkaly i minulou sobotu na klání v Čelákovicích. Proč jste se nepředstavil také tam?
Byl jsem nachlazený, tak jsem se domluvil s trenérem, že se o víkendu vyležím, abych nebyl nemocný delší dobu.

Upřímně, mrzí vás ještě hodně, že jste se po sezoně stal jedním z hráčů, o které už kouč Jarolím nestojí?
Jasně že Brno není Slavia, která je momentálně na vrcholu. Ale já jsem s tím počítal už na jaře, ke konci ročníku jsem cítil, že se se mnou nepočítá. Popravdě řečeno už jsme s předstihem na toto téma mluvili i s manažerem.

Především kvůli častým zraněním jste toho v sezoně 2008/09 mnoho nenahrál. Ale přesto, nepřekvapilo vás, že jste se ocitl na seznamu hráčů, kteří si mají hledat angažmá?
Spíš by mě překvapilo, kdybych zůstal. Ale ono v mém věku je asi i lepší být v týmu, kde bych měl hrát, než bojovat s dalšími pěti hráči o místo v sestavě.

Díky působení na Strahově a v Edenu jste se stal rychle známým fotbalistou. Odcházíte do Brna jako hvězda?
(smích) Ne. Ve Slavii to byla víc kolektivní práce než zásluha individualit.

Připouštěl jste si, že by o vás letos v létě žádný ligový klub nestál?
Tak to zase ne. Myslím, že tak strašný to se mnou po fyzické stránce nebylo. A přece jenom, něco jsem odkopal, je pravda, že se na mě nahlíží jinak než před těmi dvěma lety.

Jako ambice má Brno?
Určitě vyšší než příčka, na které skončilo letos. Ale bylo to hodně zapříčiněné zraněními Honzy Trousila a Tomáše Polácha. Je tady spousta mladých běhavých kluků, potenciál je vysoký. A parta podobně pohodová jako ve Slavii.

A nyní jedna otázka pro přesun v Česku netypická. Co místní jazyk, jak si zvykáte na hantec?
(smích) Problém to není, ale třeba kustodi jím opravdu mluví. Jsem rád, že můžu zase poznat nové lidi, nové mravy… Chci si co nejdřív sehnat byt, abych se mohl přestěhovat, jen během středy a čtvrtka mám pět prohlídek.