Na podzim Kolínu nefungovala ani obrana. Navíc první vzájemný duel se Sokolovem v domácím prostředí prohrál nováček soutěže jednoznačně 4:1. Jenže Kolín se nechce smířit se sestupem. Pod novým koučem Ladislavem Bobkem s řádně omlazeným týmem zaznamenal první úspěch, před týdnem urval bod s ambiciózní Karvinou po remíze 0:0. „Naše nedostatky nahrazujeme disciplínou a bojovností," říká kouč Bobek.

Diváci v Sokolově budou mít možnost v sobotu sledovat nové zimní posily Baníku, Urmu, Kosaka, Přeučila a také reprezentanta do 19 let Miloše Kratochvíla, který pro zranění v Olomouci chyběl.

Naopak hornický dres v zimní pauze svlékl Ouedraogo, Kobylík a hlavně nejlepší střelec týmu Marek Červenka. „Nechtěli jsme dělat v týmu přílišné změny. V létě jsme jich udělali sedm a nyní jsme kádr chtěli udržet co nejvíce pohromadě. Na sto procent jsme počítali s Ouedraogem, na padesát procent s tím, že zůstane i Marek Červenka," přibližuje přestupovou politiku sportovní ředitel FK Baník Sokolov Vítězslav Hejret.

Nestalo se. Oudraoga vyřadily problémy se zdravotním stavem, Červenka se nakonec vrátil do Slavie Praha. „Marek Červenka tady odvedl velký kus práce, vstřelil sedm branek, i s naší pomocí se teď probojoval do prvoligového kádru. Všichni mu držíme palce, aby se prosadil. Věřím, že jej dokážeme nahradit," říká k odchodu klíčové postavy podzimu trenér Daniel Šmejkal.

Předsezonní cíle zůstávají v platnosti i pro druhou polovinu ligy. „Pro jarní část jsme stanovili A-týmu cíl pohybovat se v horní polovině tabulky a udržet stávající pozici, ideálně ji však ještě vylepšit," osvětluje ředitel klubu Tomáš Provazník.

Vedlejší cíl potom souvisí s doplněním kádru. „Jedná se o další zatraktivnění hry pro oko diváka. Asi nebudeme hrát fotbal jako Plzeň nebo Barcelona, ale chtěli bychom zrychlit útok, mít větší četnost střel na bránu a pokusit se o více branek," pokračuje Provazník.

Sokolovský klub chystá znovu řadu marketingových akcí pro fanoušky. Tou první je vstup na příští domácí zápas se Zlínem zdarma pro všechny diváky , kteří se prokáží vstupenkou ze zápasu proti Kolínu.

Utkání s Kolínem začíná v sobotu v tradičních 10.15 hodin.