Mladé naděje Spartaku Horní Slavkov si z německého Arzbergu přivezly pohár za první místo v Sommer cupu 2008.
Další ze seriálu letních turnajů mládeže se konal o víkendu v Německu. Jediné družstvo z České republiky, které se na turnaji představilo, byla starší přípravka Horního Slavkova a počínala si znamenitě.

Jediný, kdo připravil Hornoslavkovské o body, byl Bayern Hof, když zvítězil těsně 4:3. Jinak procházel Spartak turnajem jako nůž máslem. FC Wacker Marktredwitz obdržel od českých nadějí „bůra“ a odešel s porážkou 5:0. Další celek z příhraničního města SV 04 Marktredwitz dostal příděl ve výši 5:1. „Hráči Bayernu Hof hráli velice dobře. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Byl to nejlepší zápas celého turnaje,“ připustil sekretář Spartaku Zdeněk Gruber.

Další zápasy byly vyrovnanější. FC Marktleuthen prohrál se Slavkovskými 2:1 a pořádající TSVArzberg - Röthenbach 2:0. „V obou těchto utkáních jsme si vytvořili řadu šancí, ale nedokázali jsme je využít,“ přiznal člen realizačního týmu Gruber a pokračoval: „Přesto jsme s výkony našich hráčů velice spokojeni. Musím je pochválit, protože během celého turnaje plnili všechno, co jsme jim řekli, a celkové prvenství je pro nás tou největší odměnou,“ dodal Gruber.
Po skončení turnaje si hráč Horního Slavkova došel i pro individuální cenu. Nejlepším hráčem byl všemi trenéry nakonec zvolen Dominik Hašek.

Konečné pořadí naleznete v pátečním vydání Sokolovského deníku.