Opava se třemi změnami v sestavě se dostala do šance jako první. V 8. minutě kopal Partyš rohový kop, míč se od chumlu těl odrazil směrem za Bučkova záda, ale na brankové čáře hasil požár hlavičkou Dřížďal. O osm minut později padl v Městských sadech první gól. Západočeši kopali rohový kop, na míč si vyskočil zkušený Dvorník a Sokolov vedl.

Za další dvě minuty mohlo být s domácími ještě hůře. Před Blahou se ocitl zcela volný Čada, naštěstí nezakončil podle svých představ a Blaha jeho pokus zkrotil. Avšak šance měla i Opava. Po rychlé akci Mrázka zakončoval střelou do Bučka Radzinevičius. Ve 23. minutě se Mrázek obtočil kolem obránce, vyslal do brejku Radzinevičiuse, který šel sám na sokolovského brankáře. Jenže balon mu v rozhodujícím okamžiku utekl.

Sokolov se k zakončení v další fázi prvního dějství už tolik nedostával. Za zmínku stála střela Vaněčka zhruba z osmadvaceti metrů. Další velká šance Mazurovy družiny přišla ve 32. minutě – Sedláček rozjel akci, balon se dostal k Radzinevičiusovi, jenž ho posunul na Mrázka, ale ten bohužel nechal vyniknout gólmana Bučka, který jeho dělovku zkrotil.

Ve 37. minutě vystrčili opavští znovu růžky. Sedláček vysunul Hrabinu, který přesně našel centrem Partyše, ten dobře vystřelil a Buček tlačil míč očima vedle své tyče.

Vstup do druhé půle měla Opava famózní. Na centr zprava od Partyše si vyskočil sváteční hlavičkář Lumír Sedláček a ochozy vybuchly nadšením – 1:1. Sokolov se z vyrovnávací branky rychle otřepal a v 52. minutě mohl Baník znovu vést. Kanonýr Mlika šel sám na Blahu, domácí brankář ho ale vychytal.

O zajímavé okamžiky nebyla nouze ani na druhé straně. Ráně Sedláčka z trestného kopu chyběly centimetry, balon skončil na horní síti. Od tohoto okamžiku Opavští na chvíli ubrali na tempu a 62. minutě mohli za svou pasivitu pykat. Odražený balon se dostal za šestnáctku, kde se do něj opřel Blažek a Blaha musel vytahovat superzákrok ze svého repertoáru.

Sokolovští se ale o pár okamžiků později gólu dočkali. Blaha vyrazil zbytečně balon jen před sebe a následnou střelu volného hráče chytal rukou na brankové čáře Horka. Viděl červenou kartu a kopala se penalta, kterou Vrtělka s přehledem proměnil. Opava ani v desíti zbraně nesložila a dočkala se vyrovnání, navíc v době, kdy válčila pouze v devíti lidech, neboť Křeček byl ošetřován.

V malém vápně se ocitl Tomáš Mrázek a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Domácí poté měli ještě jednu slibnou šanci, když z trestného kopu pálil nad Sedláček.

„Vstoupili jsme do zápasu dobře, dali jsme i gól a poté měli jednu velkou gólovku, bohužel vedení jsme nepojistili,“ začal hodnotit utkání trenér Sokolova Radek Látal. „Od tohoto okamžiku jsme ale vyklidili střed pole, Opava nás začala přehrávat, měla šance, my jsme její nápor přežili, ovšem na začátku druhého poločasu jsme inkasovali,“ pokrčil rameny Látal a dodal: „Podařilo se nám znovu dát vedoucí branku, dokonce jsme hráli přesilovku, avšak závěr utkání jsme nezvládli a dva body v Opavě ztratili.“

Trenér Opavy Josef Mazura litoval špatného začátku. „Opět jsme dostali gól po standardní situaci, což mě štve,“ zlobil se zkušený trenér. „Dokázali jsme se do utkání ale vrátit, měli šance, krásnou brankou jsme srovnali, bohužel přišel náš druhý výpadek. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat,“ vydechl si Mazura.

Slezský FC Opava – Baník Sokolov 2:2 (0:1)

Branky: 46. Sedláček, 80. Mrázek – 16. Dvorník, 64. Vrtělka. ŽK: Partyš, Formánek – Hanzlík, Hájovský. Červená karta: 63. Horka. Diváci: 1 943

Opava: Blaha – Pomp, Formánek, Horka, Hrabina (74. Vyskočil) – Partyš, Křeček, Wirth, Sedláček – Mrázek, Radzinevičius (74. Halaška). Trenér Josef Mazura

Sokolov: Buček – Dřížďal, Dvorník, Hájovský, Hanzlík – Vrtělka, Šindelář, Čada (85. Benda), Blažek (66. Glaser), Vaněček – Mlika (90. Dvořák). Trenér Radek Látal