„Chceme hrát v klidu zezadu a využít brejkové situace,“ hlásil drze před samotným utkáním chodovský trenér Jiří Schveiner. Jeho taktika však na děčínském stadionu dokonale fungovala. Domácí fotbalisté si pak s nastolenou taktikou hostujícího týmu nevěděli vůbec rady.

„Nepustili jsme domácí hráče do vyloženější šance, a naopak jsme využívali brejkové situace, škoda jen, že jsme je nedokázali dotáhnout do úspěšného konce,“ litoval ztracených gólových příležitostí. Tu největší pak promarnil v chodovském dresu Kočí, kterého nadvakrát zneškodnil děčínský gólman.

Rozhodující moment utkání tak přišel až po změně stran. V 72. minutě dokázal využít děčínský Matoušek jediné zaváhání chodovské obrany a bylo vymalováno.

„Věděli jsme, že to bude utkání o jedné brance, jelikož se zápas odehrál na těžkém terénu a navíc za neustálého deště,“ vysvětloval Schveiner. „Udělali jsme jednu chybu v naší hluché pětiminutovce, a soupeř toho dokázal brankově využít. I přesto kluci odehráli velmi dobré utkání,“ poznamenal chodovský kouč.

I přes osmou podzimní porážku Chodov dál v divizní fotbalové soutěži žije. Rozhodující bude, jak zvládne závěr soutěže. Již o tomto víkendu se může přiblížit bodově svým rivalům v boji o záchranu v soutěži. Musí ale doma porazit kladenskou rezervu. „Bude to hodně těžké utkání. Určitě přijede mladé, běhavé mužstvo, ale přesto budeme chtít uspět,“ vzkazuje na Kladno Schveiner.

Pokud by se tak stalo, mohl by Chodov doma oslavit druhou divizní výhru. „Každé utkání začíná za stavu 0:0. Možná to také bude utkání o jedné brance. Uvidíme, jak si počasí pohraje s terénem. My se ale o body popereme,“ slibuje Schveiner.