Na umělé trávě v Mostě podlehli druhému celku tabulky, mužstvu FC Chomutov. Postavení soupeře v tabulce Chodovští také přizpůsobili svou hru. „Jeli jsme k utkání s tím, že náš soupeř je na druhém místě tabulky a chce postoupit do ČFL, takže tomu jsme uzpůsobili taktiku,“ říká trenér Jiří Schveiner.
Ta spočívala v defenzivním stylu.

„Chtěli jsme hrát zezadu, aby soupeř chodil do zahuštěné obrany,“ pokračuje Schveiner. Tento záměr Spartaku vycházel v prvním poločase jen částečně. „Hráli jsme zezadu, ale myslím si, že až zbytečně zastrašeně. Chomutov nás dostal pod tlak a dal z toho branku, i když tam byla naše chyba. Špatně jsme pokryli hráče po standardní situaci,“ vrací se chodovský kouč ke 20. minutě duelu, v níž jeho tým poprvé inkasoval.

Po přestávce jeho svěřenci předváděli již mnohem lepší výkon. „Do druhé půle jsme nastoupili s větším pohybem a větším důrazem. Třicet minut, než jsme dostali druhou branku, jsme byli i lepším mužstvem,“ přibližuje Schveiner. V té si chodovští fotbalisté vypracovali stoprocentní gólovou příležitost. Klemera se po rohovém kopu ocitl na zadní tyči sám před prázdnou brankou, ale zamířil těsně nad.

„Kdyby se nám podařilo vyrovnat, tak by měl Chomutov velké starosti, ale fotbal se hraje na góly,“ ví dobře Schveiner. Vzápětí se potvrdilo staré fotbalové rčení nedáš – dostaneš. Po rychlém protiútoku tak domácí pojistili svou výhru.