Soupeřem jim bude devátý celek tabulky ŘEZUZ Děčín. „Je to jeden ze soupeřů, který by se měl v domácím prostředí porazit,“ říká na úvod trenér Chodova Jiří Schveiner.

Již na podzim sehráli fotbalisté Chodova na severu Čech s Děčínem zcela vyrovnanou partii. „U nich jsme prohráli 1:0, ale utkání by určitě více odpovídala remíza. Měli jsme tam dvě velké šance, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit,“ ohlédl se Schveiner za prvním vzájemným zápasem.

Děčín ještě nemá jistotu záchrany v soutěži, lehké to ale mít v Chodově rozhodně nebude. „Chceme jim podzimní porážku oplatit,“ říká důrazně Schveiner. Ten bude opět spoléhat na tradiční domácí styl. „Chceme hrát znovu agresivně hlavně na svojí půlce a přecházet do rychlých protiútoků, s čímž jsme dělali Děčínu již v prvním zápase velké potíže,“ přibližuje. Jeho tým si také bude muset dát pozor na standardní situace soupeře a naopak proměnit své příležitosti.

Tradiční otazník visí nad sestavou Chodova. „Uvidíme na dnešním tréninku, podle toho se rozhodneme,“ říká Schveiner, který se s jistotou bude muset obejít bez dvou zraněných hráčů v posledním utkání na hřišti Jiren Vondráčka a Bečváře. „Vondráček má silně pohmožděné rameno, Bečvářovi v týdnu rovnali zlomený nos,“ přibližuje kouč Chodova, který věří, že jeho svěřenci zopakují poslední domácí vystoupení s Rakovníkem. „Doufám, že na ten zápas navážeme a vyhrajeme. Podle mě rozhodne větší vůle po vítězství a bojovnost,“ míní Jiří Schveiner.

Program 26. kola:
Sobota 22. května – od 10:15 Chomutov – Čelákovice, od 10:15 Teplice B – Rakovník, od 17:00 Vilémov – Kladno B, od 17:00 Chodov – Děčín, od 17:00 Český Brod – Jirny, od 17:00 Př. Kopanina – Litvínov. Neděle 23. neděle – od 10:15 Most B – Sokolov B, od 10:15 Admira – Brozany.