V tom prvním hostil nováček soutěže, ale překvapivě lépe postavený tým v tabulce Sokol Citice tradičního účastníka kraje, Baník z Královského Poříčí. Zápas nakonec lépe zvládli zkušenější hosté, kteří si odvezli z Citic tři body za dvoubrankovou výhru.

SOKOL CITICE - BANÍK KR. POŘÍČÍ 1:3

První poločas přinesl více bojovnosti než fotbalové krásy. Domácímu výběru se podařil lépe vstup do utkání. Ve 23. minutě se probojoval po levé straně až na brankovou čáru Sopr, tam vyzrál na bránící hráče, protlačil se do velkého vápna a poslal míč do sítě Královského Poříčí – 1:0.
Hostujícímu Baníku se podařilo srovnat stav utkání až v závěru poločasu, když ve 43. minutě využil Tomáš Kričfaluši chyby domácí obrany a nekompromisně napálil míč za Veverkova záda – 1:1.

Ve druhém poločase fotbalisté Královského Poříčí zvýšili svou aktivitu. Odměnou jim byla v 60. minutě vedoucí branka. Po centru do vápna sice domácí gólman Veverka těžký míč vyrazil, ale trefil před sebou Kričfalušiho, od kterého se odrazil do sítě – 1:2.

V 72. minutě potom pečetil výhru hostí přesným obloučkem od postranní čáry Radim Reismüller – 1:3. Domácí si ve druhém poločase vypracovali rovněž několik brankových příležitostí, ale Bufka žádnou ze svých gólovek nedokázal přetavit v branku.

„V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání. Zápas rozhodla naše hrubka při prvním inkasovaném gólu. Ve druhé půli nám potom již docházely fyzické síly,“ hodnotil sobotní derby domácí trenér Václav Medřický.

Spokojenější mohl být jeho protějšek na lavičce hostí Milan Gabrle. „Jeli jsme do Citic vyhrát, a to se nám podařilo. I když se pro nás utkání nevyvíjelo dobře, ve druhé půlce jsme se zlepšili. Domácí měli za stavu 1:3 také několik šancí, ale ty neproměnili, a to rozhodlo.“

Branky: 23. Sopr – 43. a 60. Kričfaluši, 72. Reismüller. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Adamec – Hányš, Janeček, DS Černý. ŽK: 1:1. Diváci: 150.

Citice: Veverka – Horník, Bufka, Kuželka, Štika 71. Bečvář), Pinta, Burda, Tříska, Peřina, Sopr, Heřman. Trenér: Medřický.

Baník Kr. Poříčí: Dvořák – Kričfaluši, Reitmeier, Gvizd, Moravec, Phung (74. Hanzlíček), M. Dufek, Šellong, Rajchrt, Reismüller (83. Gössl), Maxa (64. Jelínek). Trenéři: Buják, Gabrle.