V posledním utkání podlehli v domácím prostředí nováčkovi z Drmoulu. „Věděli jsme, že hosté mají kvalitní, rychlé, běhavé mužstvo,“ říká na úvod ohlédnutí za zápasem domácí kouč Ludvík Gergely. Jeho svěřenci hráli ze zabezpečené obrany, již v 10. minutě po chybě ale poprvé inkasovali. Další branky padaly až po přestávce.

Ve druhém poločase si domácí po změnách v sestavě vynutili tlak, a také se jim podařilo v 55. minutě Pintou srovnat stav. Hosté se začali bát o výsledek, domácí dál tlačili ve snaze strhnout výhru na svou stranu. A to se jim také stalo osudným. Hosté po brejku v 88. minutě vstřelili vítěznou branku, k radosti početné skupiny svých příznivců. „Možná jsme se zbytečně tlačili za výhrou, ale lepší je jednou vyhrát a jednou prohrát než dvakrát remizovat,“ ví Gergely. Toho teď čeká velmi prestižní derby na půdě Nového Sedla, kde nejen žije, ale také pochopitelně dlouhou dobu fotbalově působil, a domácí celek tak dobře zná. „Myslím, že mě nemají čím překvapit. Bude se hrát prakticky o šest bodů, my tam chceme bodovat,“ říká na závěr Gergely.

Sokol Citice – Drmoul 1:2.
Sestava Citic: Veverka – Kratochvíl, Širochman, Ticháček, Kuželka, Štokner, Bufka, Moule, Sinkule, Burda, Peřina. Střídali: Pinta, Büchner, Beran. Trenér: Ludvík Gergely.