BANÍK HABARTOV - SK TOUŽIM 3:0
poločas: 1:0

Na dobře připraveném, ale přece jen těžkém, podmáčeném trávníku se snažili být domácí od začátku aktivnějším týmem, hosté naopak ukazovali, že jsou zkušeným mužstvem.

První vyložená šance přišla až ve 32. minutě utkání. Na polovině hřiště zmátl habartovský Ady bránícího hráče a svůj sprint za nakopnutým míčem po levé straně zakončil pěknou přihrávkou do vápna na naběhnutého Lukeše, ale ten sám před brankou a s míčem na kopačkách v rozhodující moment podklouzl.

Vzápětí mohli udeřit na druhé straně hosté. Po jejich pěkné akci se ocitl na „penaltě“ s míčem osamocen Novák, ale jeho střela minula domácí tyče. Po dalších dvou minutách si baníkovci vybojovali rohový kop. Po něm trefil sice jen břevno hostující branky Martin Richter, u odraženého míče byl ale nejblíže Lukeš a poslal domácí do vedení – 1:0. V samém závěru první půle potom mohl srovnat hostující Hoték, ale ani nadvakrát si na Richtera v domácí brance nepřišel.

Ve druhé půli hostující Toužim zvýšila obrátky, ale do vážnějšího ohrožení domácí branky se její hráči nedostávali. Naopak po čtvrthodině hry znovu udeřili domácí. Šimků si na půlce hřiště zkušeně počíhal na vhodný okamžik a poslal do brejku Adyho. Habartovský expres prosvištěl kolem bránícího hráče a obstřelil vyběhnutého brankáře Dalíka – 2:0.

O deset minut později Ady pro změnu unikl po druhé straně hřiště, svojí přihrávkou našel Tamajku a ten svojí bombou nechal zavzpomínat pamětníky na finálový gól – negól z MS v Anglii v roce 1966, míč se odrazil od břevna na brankovou čáru a ven z branky. Domácí byli dál při chuti a začali využívat riskantní hru hostí již pouze na tři obránce.

V 80. minutě se řádně protáhl po akci Nohejla a střelách Šimků a Nováka toužimský brankář. Hosté si naproti tomu vynutili tlak až v samotném závěru. Sám před gólmanem Richterem se ocitl toužimský Mikula, ale habartovský gólman ho vychytal. Další šance hostí již nepřišly. Na druhé straně v 89. minutě musel opět zasahovat při střele Šimků gólman Dalík.

V nastaveném čase pečetil výhru Baníku střídající Chumlen, který po signálu pěkně obstřelil zeď z pravé strany po nařízeném přímém kopu – 3:0.

Branky: 36. Lukeš, 60. Ady, 90. Chumlen.
Rozhodčí: Chrástecký – Vokoun, Hrnčál. Diváci: 150.
Baník Habartov: Vl. Richter – Straka, Novák (85. Chumlen), Tamajka, Šimků, Beránek, Lukeš (75. Bartoš), M. Richter, Formánek (60. Nohejl), Ďuriš, Ady. Trenér: Jaroslav Henkl.