Utkání, ve kterém šlo hostům o zisk tří bodů kvůli lepšímu postavení v tabulce, domácím pak o divizní angažmá, nakonec skončilo nerozhodným výsledkem. Navíc holický klub nabídl svým věrným fanouškům bezplatný vstup, ale toho využily pouhé necelé tři stovky skalních. 1. HFK nastoupilo do duelu ve značně omlazené sestavě. „Dal bych příležitost ještě více mladým hráčům, ale nechtěli jsme oslabovat béčko a dorost, které hrají o postup,“ narážel holický Kouřil na omládlou sestavu svého týmu.

Mezi tři tyče se vrátil v sokolovském dresu po svém zranění gólman Jiří Bertelman. Vstup do utkání se však baníkovcům nepovedl. Postaral se o to v 7. minutě olomoucký Lukášek, který hlavou přetavil standardku Dadáka ve vedoucí gól.
Inkasovaná branka Sokolováky řádně nakopla, ale šance Pilaře či Duchniče zůstaly nevyužity. Neuspěl ani nejlepší střelec druholigové soutěže Jirouš, který nasměroval svůj střelecký pokus hlavou vedle olomoucké svatyně.

Baníkovci přidali ještě víc na obrátkách a zatlačili domácí jedenáctku na jejich polovinu, ale kýžené vyrovnávací branky se dočkali až čtyři minuty před obrátkou stran, to když prošel drze Duchnič do šestnáctky domácích a nekompromisně zavěsil.
Oproti první půli měli hráči ze západu Čech nástup do druhé poloviny excelentní. Důvod? V 56. minutě potrestal domácí ztrátu míče sokolovský Jirouš, který svou střeleckou vizitku umístil přesně k tyči.
O dvě minuty později se mohl nejlepší střelec druhé ligy radovat ze druhé branky, ale hlavičkový pokus zastavila tyč olomoucké svatyně. Pak ale přišel pro hosty pořádný šok.

V 63. minutě domácí výběr z ojedinělé akce vyrovnal, Bertelman vyrazil střelu Korčiána, ale na dorážku z kopaček Galajdy nestačil. V závěru utkání už pak bylo k vidění šancí jen poskrovnu, a tak se oba soupeři o body podělili. „Střídaly se tam různé etapy. Vedení jsme nejdřív strhli na naši stranu, ale pak jsme si po hrubé chybě nechali vyrovnat, takže já si myslím, že ta remíza je nakonec spravedlivá,“ řekl po utkání trenér Sokolova Vítězslav Hejret.
„Nechci nikoho shazovat, ale jasně se ukázalo, proč sestupujeme. Ta osa týmu, která by podržela zbytek, ta nám prostě chybí. Byly sice fáze, kdy jsme byli lepší, ale spíš to bylo tím, že soupeř polevil. Ta potřebná kvalita tam nebyla,“ hodnotil kriticky výkon svého týmu Kouřil.

1.HFK Olomouc – Sokolov 2:2

Branky: 7. Lukášek, 63.Galajda – 41. Duchnič, 56. Jirouš. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Býma. ŽK: 1:0. Diváci: 234.
1.HFK Olomouc: Šrom – Lošťák (51. Mucha), Lukášek, Zlatohlavý, Salatin – Dadák, Libič (80. Kalvoda), Grim, Vajda (51. Tögel) – Korčián, Galajda.
FK Baník Sokolov: Bertelman – Šmerda, Knakal, Hrabáč (75. Kura), Čupr – Podrazký (89 Habai), Pilař (77. Javorský), Čada, Vaněček – Jirouš, Duchnič.