V dresu Citic se blýskli netradiční střelci – Štika, Strolený, Moule a Burda. Zkušený Pavel Šiba se prezentoval čtyřmi brankovými asistencemi. Za snaživý celek z 1. A třídy korigovali skóre zápasu ještě Falář a Nykodým.

FK LOKET - SOKOL CITICE 2:5
poločas: 1:2

Favorit vlítl do zápasu jako hurikán. Už ve 3. minutě odcentroval z levého rohu hřiště Šiba a Štika rybkou pod břevno otevíral střelecký účet, 0:1.
Po jejich raketovém startu však přišlo sebeuspokojení a jejich mediálně jen velice málo známý soupeř toho dokonale využil.
Štipský kolmicí do běhu vysunul Faláře. Ten se zprava prosmýkl až před brankáře a svoji střelu zblízka zamířil přesně k bližší tyčce. Ve 12. minutě tak Loketští srovnali nejen na skóre 1:1, nýbrž také vyrovnali hru.

Vyrovnaný průběh zápasu byl k vidění po celý zbytek prvního dějství.
V 17. minutě uvolnil Falář Štipského, po jehož nákopu pálil mladý Hlavsa, ale ranou zblízka nastřelil jen dobře reagujícího brankáře Mouleho.
Minutku nato vyfasoval Peřina žlutou kartu za nekonečné diskuse s rozhodčími.

Ve 21. minutě přihrál Hlavsa Falářovi, jeho bombu zblízka však Moule bravurně vyrazil.
Krátce nato udeřil znovu citický Sokol. Další dobrý centr Šiby, tentokrát zprava, našel dravého a volného Štiku. Ten proplul mezi beky až před brankáře a bombou zblízka zavěsil na 1:2.

Střelecké experimenty Šiby a Stroleného mířily vedle, Peřinova rána z dobré pozice jen vyprášila rukavice Kolesnáčovi. Citice se snažily o další střelecký zářez. Střele Štiky však chyběla přesnost i razance, a tak se tenhle borec hattricku nakonec nedočkal.
První část zápasu zakončila tvrdá střela Štipského zdálky, která prolétla jen těsně nad břevnem citické branky.
Ve druhém dějství dostala herní šanci celá plejáda loketských odchovanců. Než se nově postavený tým sžil s hrou, inkasoval potřetí.
Obránce Šour vypustil do brejku Stroleného, ten oprášil své někdejší střelecké schopnosti a biliárově přesnou trefou o tyč do sítě zvýšil ve 47. stav zápasu na 1:3.

Vydatně prostřídaný Loket se ale nevzdával a v 55. si vytvořil loženku. Na přízemní centr z pravé strany si naběhl zcela osamocený Truhlář, ale svou vyloženou šanci zblízka promrhal. Jeho rána na opuštěnou bránu se otřela jen o horní hranu a skončila v autu.
Také Citice do druhé půle prostřídaly. Brankář Moule si vyměnil místo s Bardonem a šel hrát do pole, za zraněného Šoura přišel Verner a střelce prvních dvou gólů Štiku vystřídal později Ticháček.

V 57. minutě zaznamenal Šiba svou už třetí gólovou asistenci a hrající brankář Moule po jeho nezištné přihrávce čtvrtý gól tohoto skvělého utkání, 1:4.
Po šedesáti minutách hry došlo v pokutovém území Citic k zahrání rukou, za což byla bez diskusí nařízena penalta, na kterou se rozeběhl Ferko, ale ke své smůle netrefil bránu.

Nedáš, dostaneš. Ale to by nemohl být na hřišti rozhodčí, aby nezabránil gólu z ofsajdu, který mohl vsítit po dorážce Verner.
Už rozhodnuté utkání spělo ke svému vyvrcholení, rušné okamžiky ale byly k vidění až do poslední sekundy. Nejdříve Bardon vyboxoval tvrdou střelu Ferka, jež mířila pod břevno, a pak se protiútokem prosadili citičtí dříči.

Pavel Šiba svou čtvrtou gólovou asistencí oslovil spoluhráče Burdu, který ranou do odkrytého kouta branky upravil na 1:5.
Citice v závěru ještě zabraly, ale další gól už nepřidaly. Střela Ticháčka mířila jen na brankáře, Peřinova rána kousek vedle a prudkou střelu Šiby k tyči vyhlavičkoval Knop.

Minutu před koncem Loket snížil. Brankář Bardon vylétl z branky až k postranní čáře, jenže míč nezasáhl a Nykodým pohotovým obloučkem z dálky pod břevno korunoval stav zápasu na konečných 2:5.
O zaslouženém vítězství Citic nemůže být sebemenších pochyb. Citice se svou čtvrtou turnajovou výhrou a s 12 body dotáhly na vedoucí Lomnici. Přeskočily ji o lepší skóre.

Branky: 3. a 23. Štika, 47. Strolený, 57. Moule , 72. Burda – 12. Falář, 89. Nykodým.

Loket: Kolesnáč st., Štipský, Veszpremi, M. Kolesnáč, Květoň, Ferko, Falář, Truhlář, Poupě, Nykodým, Zbořil, Motler, Knop, Hlavsa, Kolesnáč ml., Zika.
Citice: Moule (46. Bardon) – Šour (55. Verner), Heřman, Bufka, Burda – Štika (65. Ticháček, Kuželka, Šiba, Bardon – Strolený, Peřina. Trenér: Václav Medřický.
Rozhodčí: Balhar – Melničuk, Francúz. ŽK: 0:1. Diváci: 30. (mi)